Nowy numer 32/2022 Archiwum

Konkurs o założycielu salwatorianów dla każdego. Główna nagroda o wartości 6 tys. złotych

Prowincja Polska Salwatorianów organizuje wielki konkurs o o. Franciszku Jordanie. Do wygrania m.in. 4-dniowa pielgrzymka do Rzymu, 3-dniowy pobyt nad Bałtykiem lub 3-dniowy wypoczynek w Tatrach. Warto!

Cała inicjatywa konkursowa wiąże się ze zbliżającą się beatyfikacją założyciela salwatorianów, która odbędzie się w połowie maja w Rzymie. To wielki moment dla całej rodziny salwatoriańskiej. Z tej okazji RMS chce jak najmocniej rozpropagować osobę ojca założyciela, jego wartości, idee i postulaty, na bazie których powstała wielka rodzina zakonna Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.

- Konkurs jest otwarty dla każdego. Na początku chcieliśmy zaktywizować młodzież, ale z drugiej strony - czemu się nie otworzyć na innych? Dlatego zapraszamy zespoły trzyosobowe. Może być rodzina, znajomi, grupy parafialne, młodzieżowe, klerycy, kapłani, siostry zakonne, bracia zakonni itd. Każda z grup przy zgłoszeniu wybiera lidera. Minimalny wiek uczestników to 13 lat - mówi ks. Maciej Szeszko SDS, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Zgłoszenie należy wysłać do 15 lutego i wpisać w nim imiona i nazwiska trzech członków zespołu oraz osoby (jeśli jest), która zachęciła lub zorganizowała grupę. Trzeba także umieścić kontakt zwrotny ( dres, mail lub numer telefonu). Wszystko na adres mailowy beatyfikacjajordana@gmail.com.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polega na nagraniu dzieła cyfrowego np. filmiku od 3 do 6 minut, w którym zawarta będzie wybrana cecha charakteru naszego o. Franciszka Jordana. Film nie może być wyłącznie prezentacją zdjęć. Drugi etap obejmuje stworzenie dzieła artystycznego: "Duchowość i działalność salwatorianów", wykonanego dowolną techniką np. obraz, mapa, malowidło, projekt techniczny, rysunek, makieta, figura, rzeźba, kolaż, memy i inne. Trzeci etap z kolei to test ze znajomości życia o. Jordana i posługi salwatorianów.

- Chcemy poprzez cały konkurs przybliżać postać naszego założyciela oraz misji, jaką w świecie pełnią salwatorianie. Biorąc udział nie możesz tego nie zgłębić, a jednocześnie chodzi o kreatywne przedstawienie charyzmatu zakonnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Po konkursie będziemy chwalić się pracami, które do nas spłynęły i w ten sposób będziemy krzewić idee o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - dodaje ks. Szeszko.

Gdzie powinni zajrzeć uczestnicy w przygotowaniach do kolejnych etapów? Na pewno warto zapoznać się z treściami na stronie www.jakjordan.pl. Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie języka u salwatorianów z różnych placówek - może z parafii w okolicy.

Czy postać założyciela salwatorianów jest inspirująca?

- Patrząc na jego duchowych synów, myślę że tak (śmiech) - żartuje ks. M. Szeszko. - Ale tak poważnie mówiąc - o. Franciszek Jordan wyprzedzał swoje czasy. "Musimy być święci"- tymi słowami zwrócił się do swoich współbraci wiele lat temu. On propagował myśli, które potem pojawiły się na Soborze Watykańskim II, a także myśli, które jeszcze do dzisiaj nie są realizowane np. w stosunku do świeckich ruchów katolickich, o poziomach współpracy w dziele ewangelizacji. O. Jordan to jedna wielka zajawka! - podsumowuje salwatorianin z RMS-u. 

Więcej informacji o konkursie oraz cały regulamin znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama