Nowy numer 8/2021 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021. Trwają zapisy

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku - przy zachowaniu określonych zasad - będziemy mogli wyruszyć na trasy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Oczywiście zawsze można skorzystać z opracowanych tras zupełnie indywidualnie, ale zaplanowane są także wspólne wyjścia.

Przyjmowane są już zgłoszenia na EDK wyruszające z dominikańskiego kościoła na Ślężę (51 km, 53 km, 62 km, 76 km), na różne trasy EDK z Głębowic, z Góry, a także z Krzelowa, z Wińska, z Obornik Śl., na salezjańską  EDK z Wrocławia do Twardogóry, na EDK z Wrocławia-Nowego Dworu do Głębowic i ze Ślęży do Sulistrowic. Wkrótce zapewne uruchomione zostaną zapisy na kolejne EDK.

Czy pojawiły się na terenie wrocławskiej archidiecezji nowe propozycje tras?

Nowo opracowaną jest wspomniana trasa EDK z Wrocławia-Nowego Dworu do Głębowic (Biała - św. Józefa, 56 km), która rozpocznie się 19 marca Mszą św. o 18.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu-Nowym Dworze. Poprowadzi przez wrocławskie Złotniki i Leśnicę oraz miejscowości: Wilczyn, Brzezina, Brzezinka Średzka, Wilkostów, Gąsiorów, Księginice, Głoskę, Brzeg Dolny, Radecz, Garłów, Miłcz, Straszowice, Nieszkowice, Trzcinica Wołowska, Głębowice.

Prawdopodobnie w tym roku będzie można również wyruszyć 19 marca nową trasą z kościoła uniwersyteckiego we Wrocławiu do Trzebnicy i z powrotem – przy czym można oczywiście pójść tylko w jedną stronę, do miasta św. Jadwigi lub przeciwnie, z Trzebnicy do Wrocławia (co dla jego mieszkańców stwarza interesującą możliwość wędrówki w stronę własnego domu).

Istnieją również EDK, które zostały opracowane rok temu, ale ze względu na epidemię w 2020 nie odbyły się wspólne wyjścia na trasy. Mamy nadzieję, że stanie się to w tym roku:

Zielona - św. Andrzeja Świerada (ze szczytu Ślęży na przełęcz Tąpadła, obiegająca większą część góry i kończąca się w Sulistrowiczkach). Wyjście zaplanowane jest 19 marca po Mszy św. o 18.00 (38 km).

Różowa - św. Rity z Cascii (z Krzelowa do Głębowic). Wyjście zaplanowane jest 19 marca po Mszy św. o 17.00.

Nadzieję na wędrówkę mają także twórcy ok. 43-kilometrowej EDK z Bagna (o nazwie „Błękitna - Wniebowzięcia NMP”), która ma wyruszyć 26 marca wieczorem.

Formuła Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zakłada rozważanie Męki Chrystusa i refleksję nad swoim życiem podczas nocnej pielgrzymki odbywanej w ciszy, w małych grupkach lub indywidualnie.

Wszystkie aktualności na www.edk.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama