Wszystko wskazuje na to, że w tym roku - przy zachowaniu określonych zasad - będziemy mogli wyruszyć na trasy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Oczywiście zawsze można skorzystać z opracowanych tras zupełnie indywidualnie, ale zaplanowane są także wspólne wyjścia.
Przyjmowane są już zgłoszenia na EDK wyruszające z dominikańskiego kościoła na Ślężę (
Czy pojawiły się na terenie wrocławskiej archidiecezji nowe propozycje tras?
Nowo opracowaną jest wspomniana trasa EDK z Wrocławia-Nowego Dworu do Głębowic (Biała - św. Józefa,
Prawdopodobnie w tym roku będzie można również wyruszyć 19 marca nową trasą z kościoła uniwersyteckiego we Wrocławiu do Trzebnicy i z powrotem – przy czym można oczywiście pójść tylko w jedną stronę, do miasta św. Jadwigi lub przeciwnie, z Trzebnicy do Wrocławia (co dla jego mieszkańców stwarza interesującą możliwość wędrówki w stronę własnego domu).
Istnieją również EDK, które zostały opracowane rok temu, ale ze względu na epidemię w 2020 nie odbyły się wspólne wyjścia na trasy. Mamy nadzieję, że stanie się to w tym roku:
Zielona - św. Andrzeja Świerada (ze szczytu Ślęży na przełęcz Tąpadła, obiegająca większą część góry i kończąca się w Sulistrowiczkach). Wyjście zaplanowane jest 19 marca po Mszy św. o 18.00 (
Różowa - św. Rity z Cascii (z Krzelowa do Głębowic). Wyjście zaplanowane jest 19 marca po Mszy św. o 17.00.
Nadzieję na wędrówkę mają także twórcy ok. 43-kilometrowej EDK z Bagna (o nazwie „Błękitna - Wniebowzięcia NMP”), która ma wyruszyć 26 marca wieczorem.
Formuła Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zakłada rozważanie Męki Chrystusa i refleksję nad swoim życiem podczas nocnej pielgrzymki odbywanej w ciszy, w małych grupkach lub indywidualnie.
Wszystkie aktualności na www.edk.org.pl.