Nowy numer 47/2022 Archiwum

Nocna Droga Krzyżowa dla mężczyzn z Trzebnicy do Środy Śląskiej

Trwają zapisy na VI edycję Nocnej Drogi Krzyżowej dla mężczyzn, która odbędzie się 26 marca. Trasa prowadzi z Trzebnicy do Środy Śląskiej, liczy ok. 45 km.

Do udziału w nocnej modlitwie zaprasza grupa MM działająca przy parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śl. (grupa dla mężczyzn związana z Salezjanami Współpracownikami).

Spotkanie rozpocznie się 26 marca w Trzebnicy, prawdopodobnie ok. 19.00 (wspólny dojazd autobusem). W planach jest krótkie zwiedzanie miejsca, a następnie Msza św. przy grobie św. Jadwigi. Po Eucharystii rozpocznie się wędrówka.

– Zwykle w naszych Drogach Krzyżowych uczestniczyło ok. 30-40 osób, z różnych stron. Przyjeżdżają osoby z Warszawy, z Polanicy, z Brzegu – wspomina Paweł, jeden z organizatorów.

– Idziemy w ciszy, na wzór Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Korzystamy z rozważań przygotowanych przez nas samych lub towarzyszącego nam księdza. Organizujemy też zwykle Drogę Światła – dodaje. – Odbywa się w czasie wielkanocnym; nie przeżywamy jej w milczeniu – po drodze rozmawiamy w grupkach. W tym roku chcemy naszą Drogę Światła rozpocząć w kościele pw. św. Jacka w Legnicy. Stamtąd szlakiem św. Jakuba przejdziemy do Środy Śl.

Inicjatywy otwarte są dla wszystkich chętnych mężczyzn.

Informacje: 535 887 178, 887 635 264, reynevan1980@gmail.com.

Zapisy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy