Nowy numer 33/2022 Archiwum

Rodzinna Ekstremalna Droga Krzyżowa we Wrocławiu-Strachocinie

Oto kolejna propozycja dla całych rodzin, które chcą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej nawiązującej do formuły EDK - nawet z mniejszymi dziećmi.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Rodzinna EDK z Oławy do Bystrzycy. Prawie tydzień później kolejna propozycja. Na 7-kilometrową trasę można będzie wyruszyć 26 marca po Mszy św. o 18.00 w kościele pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie przy ul. Tatarakowej.

– 2 lata temu organizowaliśmy EDK ojców z dziećmi, w ramach inicjatywy „Przygoda z Ojcem” – mówi Marek Nowicki. – Miała ona inny charakter – szliśmy jedną grupą, na początku której niesiony był duży krzyż, szliśmy z pochodniami, z nagłośnieniem. Tym razem chcielibyśmy zaprosić do udziału w EDK całe rodziny. Ze względu na pandemię nie będziemy szli w jednej grupie, ale każda rodzina osobno, do 14 wyznaczonych stacji. Przy każdej z nich staną opiekujące się nimi osoby – ojcowie, z krzyżami, z odpowiednim oświetleniem.

Nie są wymagane wcześniejsze zapisy, natomiast po Mszy sw. o 18.00 należy zgłosić się do osoby, która zadba o to, by poszczególne rodziny czy uczestnicy indywidualni wychodzili na trasę w odpowiednich odstępach. Każdy otrzyma mapę, teksty rozważań do poszczególnych stacji. Osoba ta będzie również liczyć wychodzących, by przekazać odpowiednie informacje opiekunom poszczególnych stacji – by pozostali na swoich miejscach aż do przejścia ostatniego uczestnika.

Trasa poprowadzi groblą w stronę do Łan, częściowo przez Las Strachociński.

– Staraliśmy się tak dobrać trasę, by można było prowadzić nią również wózki z małymi dziećmi – choć oczywiście w razie opadów błoto może się pojawić – dodaje pan Marek. – 2 lata temu akurat przy XII stacji nagle popsuła się pogoda – co było także wplecione w nasze przeżywanie Męki Pańskiej.

Organizatorem Drogi Krzyżowej jest Domowy Kościół – rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie.

O EDK w archidiecezji wrocławskiej w 2021 zobacz TUTAJ

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama