W kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu od 19 do 21 marca o. Marek Augustyn OFMConv będzie głosił rekolekcje wielkopostne z wierną kopią Całunu Turyńskiego, pobłogosławioną przez św. Jana Pawła II.
W piątek o 18.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa "po śladach Całunu", w sobotę o 18.00 - Msza św. z prezentacją relikwii. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. (7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00), o 17.00 można wziąć udział w Gorzkich Żalach - "Męka Jezusa odczytana z Całunu".
Rekolekcje prezentują najcenniejszą relikwię chrześcijaństwa. Wierni mogą usłyszeć o najnowszych wynikach badań nad Całunem, a także poznać przebieg męki Pańskiej w oparciu o ślady na Całunie.
Kopia Całunu, z którą przyjedzie rekolekcjonista, wykonana została przez specjalnie upoważnione do tego studio fotograficzne z Turynu, w skali 1:1 i na materiale przypominającym strukturę prawdziwego płótna całunowego. Za sprawą gorliwego krzewiciela kultu Bożego Miłosierdzia w Polsce śp. Tadeusza Krajewskiego z Warszawy o. Augustyn - ówczesny gwardian klasztoru franciszkanów w Krakowie - otrzymał pobłogosławione przez św. Jana Pawła II płótno 19 marca 2003 roku.
Do Polski trafiło wówczas kilka kopii Całunu. Franciszkanie uroczyście intronizowali jedną z nich w kaplicy Męki Pańskiej w bazylice św. Franciszka w Krakowie. Stanowi ona stałą ekspozycję w krakowskiej kaplicy. Kolejną kopię Całunu otrzymali zakonnicy, aby w oparciu o odbity wizerunek Zbawiciela głosić prawdę o Bożym miłosierdziu. Ta kopia została wyposażona w specjalnie skonstruowane ramy i może być eksponowana w każdym kościele podczas rekolekcji.
Rekolekcje głosi o. Augustyn, franciszkanin (OFMConv.), liturgista, rekolekcjonista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie (Anselmianum), Wieloletni wykładowca liturgiki w WSD Franciszkanów w Krakowie przez wiele lat był proboszczem wrocławskiej parafii franciszkanów oraz gwardianem klasztoru krakowskiego.