Nowy numer 15/2021 Archiwum

Kolejna edycja Wielkiej Pokuty Więźniów

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji więźniów odbywa się już kolejny rok z okazji świąt Wielkiejnocy i Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Każdy może dołączyć do modlitwy z 9 na 10 kwietnia.

Z jednej strony przed rokiem koronawirus pokrzyżował plany organizatorom, z drugiej - wydarzenie odbyło się w wymiarze duchowym i przeszło najśmielsze oczekiwania. Z lokalnego przybrało międzynarodowy charakter dzięki motocyklistom, którzy przesłali informację o adoracji Najświętszego Sakramentu dosłownie w świat.

14-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się już kolejny rok z okazji świąt Wielkiejnocy i Niedzieli Miłosierdzia Bożego w intencji więźniów. Wzorowana jest na Wielkiej Pokucie. Całość koordynuje kapelan więzienny we Wrocławiu o. Robert Żukowski OMI.

Sytuacja w więzieniach jest nadal ciężka. Nie ma wciąż widzeń z rodzinami. Cierpią na tym relacje rodzinne, i tak już utrudnione, a szczególnie relacje z dziećmi osadzonych.

W tym roku wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Msza św. rozpoczynająca adorację oraz całonocna adoracja będzie transmitowana na żywo, a zatem każdy może włączyć się do modlitwy w dowolnym miejscu na świecie. Można także zadeklarować swoją modlitewną, internetową obecność w określonych godzinach całonocnej adoracji z 9 na 10 kwietnia od godziny 19 do 7 lub też przyjść osobiście. Zgłoszenia poprzez wydarzenie na Facebooku.

To sami więźniowie wyszli z inicjatywą, aby w taki właśnie sposób wynagradzać modlitwą za swoje winy. Według obecnych zamierzeń, adoracja rozpocznie się 9 kwietnia w kaplicy Aresztu Śledczego przy ul. Świebodzkiej, jednak bez udziału więźniów. Następnie zostanie przeniesiona do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, gdzie o godz. 18 odprawiona zostanie Msza św. w dużym kościele. Dalej o godz. 19 adoracja rozpocznie się w małym kościele pw. św. Jerzego przy plebanii.

Powstał plan adoracji przedstawicieli wspólnot:

  • 19.00-20.30 wspólnota Verbum z Wrocławia;
  • 20.30-22.00 wspólnota Benedictus z Wrocławia;
  • 22.00-23.30 Franciszkański Zakon Świeckich;
  • 23.30-1.00 wspólnota Przymierze Miłosierdzia;
  • 1.00-2.30 Duszpasterstwo Akademickie DACH;
  • 2.30-4.00 adoracja rodzinna;
  • 4.00-5.30 wspólnota Syjon;
  • 5.30-6.30 czuwanie;
  • 6.30 Msza św. wieńcząca adorację.

Adoracja zakończy się w kaplicy Zakładu Karnego nr 2 przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają każdego chętnego do wspólnej modlitwy, szczególnie w porze nocnej, która jest największą ofiarą. Kościół pw. św. Jerzego to niewielki budynek, który mieści się przy ul. Ojców Oblatów 1, tuż przy plebanii i obok kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju.

Osoby chętne do zostania wolontariuszem w więzieniu mogą zgłaszać się do kapelana więziennego o. Żukowskiego OMI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama