Nowy numer 49/2022 Archiwum

Otwórz komuś niebo. Wspólnota Promień Miłosierdzia

Są chwile, kiedy waży się cała wieczność człowieka. Wspólnota Promień Miłosierdzia chce pomóc umierającym otworzyć się na Bożą łaskę w kluczowym dla nich momencie przejścia przez bramę śmierci.

Jak to działa? Jeśli znasz osobę, która prawdopodobnie zbliża się do kresu życia, możesz przesłać jej imię (wystarczy imię) esemesem pod nr. tel. 511 416 811 (od 6.00 do 22.00). Odpowiedzią na nadesłany SMS jest modlitewny szturm Koronką do Bożego Miłosierdzia kilku osób, do których przesyłane jest imię osoby konającej.

Jeśli chcesz zadeklarować gotowość do modlitwy za umierających, możesz skontaktować się z koordynatorką - panią Renatą - pod tel. 721 78 08 08 lub pisząc na adres: promienmilosierdzia@gmail.com. Wybierz dzień (dni) w tygodniu, w którym (w których) możesz odebrać SMS z imieniem osoby umierającej. Koronkę w jej intencji możesz odmówić w dowolnym czasie wybranego dnia.

Pani Renata należy do Apostolatu Ratunku Konającym (ARK-a) przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Od dłuższego czasu nosiła w sercu pragnienie rozpowszechniania dzieła modlitwy za ludzi odchodzących, zwłaszcza że w czasie epidemii wielu z nich ostatnie chwile życia przeżywa w samotności.

Wspólnota Promień Miłosierdzia zaczęła działać we Wrocławiu i okolicach 22 lutego, w 90. rocznicę objawienia się Pana Jezusowi s. Faustynie i przekazania jej polecenia namalowania obrazu Miłosierdzia Bożego.

"Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę albo przy konającym inni odmówią (...). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę" - czytamy w "Dzienniczku" św. Faustyny (nr 811).


Więcej w nr. 14 wrocławskiego GN na 11 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy