Nowy numer 18/2021 Archiwum

Jesteś darem!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy wierni zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu duszpasterskim w ramach Programu Odnowy Parafii "Szukam Was".

W czasie  Mszy św. wierni wysłuchali specjalnie przygotowanych na tę uroczystość komentarzy.

Kapłani w  kazaniach podkreślali, że jesteśmy dla siebie nawzajem darem, a obdarowywanie może stać się stylem naszego życia. Poprzez takie otwarcie się na drugiego człowieka możemy wzajemnie się ubogacać i budować właściwe relacje w rodzinie i we wspólnocie parafialnej.

Poruszającym momentem było wykonanie gestu - zwrócenie się do osoby stojącej najbliżej i wypowiedzenie do niej z życzliwością słów: "Jesteś dla mnie darem!". Następnie wspólnie odśpiewana została specjalnie przygotowaną piosenkę "Jesteś darem".

Na zakończenie parafianie zostali obdarowani prezentem. Otrzymali obrazek Jezusa Miłosiernego z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz cytaty z "Dzienniczka" świętej s. Faustyny. Zostali również zachęceni do wspólnego odmówienia Koronki podczas spotkania w rodzinie.

Inicjatorzy wierzą, że udział w wydarzeniu pozwolił odkryć wartość spotkania, otwierania się na siebie i tworzenia odpowiedzialnej wspólnoty parafialnej.

Więcej na temat Programu Odnowy Parafii realizowanego już w kilku parafiach archidiecezji wrocławskiej, można przeczytać w artykule "Aby parafia powstała z martwych".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama