Nowy numer 18/2021 Archiwum

Zmarła zasłużona katechetka

Całe swoje życie zawodowe poświęciła na katechizację. Śp. Stefania Młotek miała 86 lat.

Stefania Młotek urodziła się 22 grudnia 1934r. w Dawidowie k/Lwowa. Tam rozpoczęła naukę w szkole podstawowej. Po wojnie cała rodzina - rodzice z piątką dzieci - zostali przesiedleni na Ziemie Zachodnie i zamieszkali w Wabienicach k/Bierutowa.

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczęła naukę w Studium Katechetycznym we Wrocławiu, które przeniesione zostało następnie do Gietrzwałdu (dzisiaj województwo warmińsko-mazurskie) i tam je ukończyła i podjęła pracę nauczyciela katechezy w Wabienicach. Proboszczem był tam wówczas ks. Franciszek Rozwód.

Przez lata pracowała również w parafiach w Świdnicy, Łozinie, Strzegomiu, Wołowie, w Oławie i na wrocławskich Popowicach oraz w parafii katedralnej. Będąc już na emeryturze katechizowała w szkole w  Wilczycach.

Za całokształt swojej 40-letniej pracy katechetycznej otrzymała w 1983 r. krzyż "Pro Ecclesia et Pontifice" przyznawany przez Stolicę Apostolską osobom świeckim w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła.

W ostatnich latach, po poważnej operacji i pogorszeniu stanu zdrowia zamieszkała w Domu Pomocy prowadzonym przez siostry nazaretanki. Zmarła w w wieku 86 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama