Nowy numer 18/2021 Archiwum

Biblia po katolicku

Mężczyźni św. Józefa zapraszają na swoje kolejne spotkanie, które odbędzie się w katedrze wrocławskiej. Po Eucharystii konferencję pt. "Biblia »po katolicku«, czyli… dlaczego nie sola scriptura" wygłosi Sławomir Zatwardnicki, publicysta, doktor nauk teologicznych.

Jedną z pięciu zasad protestantyzmu jest sola scriptura. Tłumaczy ona posługiwanie się Biblią jako instrumentem bezpośredniego kontaktu człowieka i Boga, a wszelkie doktryny i praktyki przyjęte w Kościele powinny pozostawać z Pismem Świętym w relacji zgodności. To twierdzenie jest przeciwne naukom katolicyzmu i sieje duży zamęt, który skutkuje przyjmowaniem katolickiej odmiany protestanckiego sola scriptura. Sławomir Zatwardnicki wyjaśni w sposób przystępny i zrozumiały rozumienie relacji Objawienie - Pismo - Tradycja - czytamy w zaproszeniu na spotkanie. 

Mężczyźni św. Józefa zapraszają do katedry wrocławskiej nie tylko na konferencję, ale również do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa 23 kwietnia o 19.15.

Dr Sławomir Zatwardnicki jest publicystą, doktorem nauk teologicznych (teologia dogmatyczna) PWT, wykładowcą teologii fundamentalnej i religiologii.

Ze względu na istniejące nadal obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału TUTAJ.

Planowana jest również transmisja online spotkania..

Program

  • 19.15 - spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • 19.45 - Msza Święta,
  • 20.30 - konferencja,
  • 21.30 - kawa / herbata,
  • 22.00 - zakończenie

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama