Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wyrusz na szlak jakubowy

Nie trzeba jechać do Hiszpanii, by wejść na Camino de Santiago. W najbliższą sobotę (25 kwietnia) kapelan Dróg św. Jakuba w archidiecezji wrocławskiej ks. Tomasz Gospodaryk zaprasza na wędrówkę nyskim fragmentem szlaku jakubowego.

To kolejna inicjatywa w ramach trwającego Roku św. Jakuba w naszej archidiecezji. 

- W najbliższą sobotę, 25 kwietnia zapraszam na wędrówkę "nyskim" odcinkiem drogi św. Jakuba - z Lewina Brzeskiego do kościoła stacyjnego w Skorogoszczy - pisze w zaproszeniu ks. Tomasz Gospodaryk.

Ze względu organizacyjnych kapłan prosi o potwierdzenie do 23 kwietnia (piątek) swojego udziału w pielgrzymce na adres: tgospodaryk@wp.pl.

Program przejścia:

  •  dojazd we własnym zakresie do Lewina Brzeskiego (pociąg z Wrocławia Głównego o 7.57); ok. 8.50 spotkanie na stacji i dojście do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lewinie Brzeskim.
  • 9.30 - modlitwa i błogosławieństwo na drogę, wyjście na szlak (ok. 6 km),
  • 11.30 - Msza św. w kościele św. Jakuba w Skorogoszczy, modlitwa za pielgrzymów, spotkanie z przyjaciółmi z diecezji opolskiej;
  • 13.00 - powrót autobusem przez Kruszynę do Brzegu, na dworzec PKP (możliwość powrotu pociągiem do Wrocławia o 14.17, a następnie o 15.27).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama