Nowy numer 18/2021 Archiwum

Pielgrzymka osób anglojęzycznych do Barda

Centrum Pastoralne dla osób anglojęzycznych we Wrocławiu organizuje 15 maja pielgrzymkę do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary.

Zaproszeni są wszyscy obcokrajowcy (także duchowni, klerycy i siostry zakonne), ale również Polacy, którzy mówią po angielsku. Można się zapisać przez specjalny formularz.

Podczas pielgrzymki zaplanowano modlitwę różańcową na spacerze po stacjach Różańca Świętego, Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę o wzrost wiary: za siebie, rodziny, Polskę, rodzime kraje i cały świat. Podczas adoracji będzie odmawiana Litania Loretańska.

Z pewnością dużym plusem jest możliwość spowiedzi po angielsku na miejscu (u kapłana, który spędził 10 lat w Stanach Zjednoczonych). W Domu Pielgrzyma będzie można wykupić ciepły posiłek. Zaplanowano także wejście na szczyt wzgórza i wizytę w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej.

Grupa pielgrzymkowa pojedzie pociągiem 15 maja o godzinie 8.26 (przyjazd do Barda Śląskiego o godzinie 9.47). Powrót z Barda o godzinie 17.09 i przyjazd do Wrocławia o godzinie 18.28.

Zbiórka o godzinie 8 rano przed Dworcem Głównym PKP (wejście od ulicy Piłsudskiego, przed głównymi drzwiami, pod portykiem, nie wewnątrz dworca). Koszt całkowity (bilety i posiłek) wynosi 70 zł.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama