Nowy numer 23/2021 Archiwum

Rekolekcje dla kobiet o relacji matka-córka

"Dzielne Niewiasty" zapraszają na rekolekcje dla kobiet "O najważniejszej relacji: matka-córka, córka-matka. Więź czy więzy?". Odbędą się we Wrocławiu od 11 do 13 czerwca, w reżimie sanitarnym. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Rekolekcje poprowadzi Irena Neumueler, teolog, nauczyciel, coach chrześcijański, opiekę kapłańską zapewni o. Przemysław Ilski CSsR.

"Nie każda z nas jest matką i ma córkę, ale każda z nas jest córką i ma matkę (nawet jeśli ona już zakończyła swoje ziemskie życie)" - zauważają organizatorki, podkreślając, że owoce dotychczas przeprowadzonych edycji rekolekcji pokazują, iż temat jest bardzo ważny.

Wyjaśniają, że wewnętrzna siła autorytetu rodziców i przeżywana symbioza w okresie prenatalnym sprawiają, że relacja matki z córką to jedna z najważniejszych relacji w życiu kobiety. Jeśli jest przeżywana negatywnie, może mieć niszczące skutki w okresie dojrzewania i w dorosłym życiu. Często problemem okazuje się nadopiekuńczość matki, zbytnie przywiązanie, które ograniczają rozwój i autonomię, powodują uzależnienie, zniewolenie.

Cele rekolekcji: poznanie znaczenia macierzyństwa w życiu kobiety; zrozumienie relacji matka-córka, określenie bliskości i zależności, więzów czy więzi; poznanie, jaki wpływ ma matka na osobowość, decyzje i życie córki, zrozumienie źródła trudności w relacji, konfrontacja z uczuciami towarzyszącymi tej relacji; odzyskanie miłości, szacunku i akceptacji dla siebie jako córki/matki przez wejście na drogę przebaczenia i uzdrowienia wewnętrznego; otwarcie na zaufanie i autonomię w relacji, by funkcjonować "razem i osobno"; znalezienie sposobu na odzyskanie harmonii w relacji matka-córka.

Rekolekcje przeznaczone są dla dorosłych córek i matek córek, które chcą przyjrzeć się bliżej swojej relacji, poszukują zrozumienia dla swoich zachowań i popełnionych błędów, pragną uzyskać upragnioną bliskość i więź, chcą nauczyć się ustanawiania granic i odrębności, przeżywają trudności i obciążenia emocjonalne w relacji, pragną nadać jej lepszy wymiar. Nie zaleca się wspólnego uczestnictwa matki i córki.

W programie przewidziane są katechezy i warsztaty, czas na Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę uwielbienia i uzdrowienia.

Rekolekcje są płatne. Liczba miejsc jest ograniczona do 44 osób (rekolekcje stacjonarne w reżimie sanitarnym), liczy się kolejność zgłoszeń (i wpłat). Nie są zapewniane obiady i noclegi. Podczas rekolekcji będą dostępne napoje, ciastka.

Rekolekcje odbędą się w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu, przy pl. Staszica 4. Termin: 11 czerwca 17.00 - 13 czerwca 14.00 - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama