Nowy numer 26/2022 Archiwum

Dzień skupienia z o. Franciszkiem Jordanem w czasie jego beatyfikacji

Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza młodzież do Trzebnicy w dniach 14-16 maja z okazji beatyfikacji o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - założyciela salwatorianów.

Pandemia nie zatrzymała beatyfikacji o. Franciszka w Rzymie, której dokona papież Franciszek. Niestety zatrzymała wyjazdy pielgrzymów na tę wielką dla duchowości salwatoriańskiej uroczystość, która odbędzie się 15 maja w bazylice św. Jana na Lateranie.

Duszpasterze salwatoriańscy zapraszają młodzież do Trzebnicy na wspólne przeżywanie tych ważnych chwil.

- Niestety Covid-19 zwyciężył. Ale mamy „asa w rękawie”. Obostrzenia związane z pandemią w krajach zachodnich uniemożliwiły nam wyjazd i bezpośrednie uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych, dlatego przygotowaliśmy wyjątkowy dzień skupienia dla wszystkich, którzy w tym czasie pragną być z nami - salwatorianami.  Organizujemy wyjątkowe spotkanie z zaprzyjaźnionym apostolatem młodzieżowym, czyli Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej. W tym tak wyjątkowym dniu niech młodzież skupiona wokół salwatorianów będzie razem oraz duchowo i online łączy się z Rzymem - mówi ks. Łukasz Anioła z Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.

Zaprasza młodzież powyżej 14. roku życia na bezpłatne Dni Skupienia z ojcem Franciszkiem do Trzebnicy (ul. Jana Pawła II 3) w dniach 14 – 16 maja 2021 r. Rozpoczęcie wydarzenia 14 maja o godzinie 18.  Do 10 maja trwają zapisy przez specjalny formularz.

- Zabieramy ze sobą: Pismo Święte oraz dobry humor wraz z oświadczeniem o stanie zdrowia. Wypełnionym i podpisanym przez rodziców. Każdy je dostanie zostanie przez maila po nadesłaniu zgłoszenia. Oprócz tego maseczki, mały podręczny płyn do dezynfekcji rąk, śpiwór, obuwie zmienne (kapcie), zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich (do pobrania TUTAJ), przybory toaletowe, dresy oraz ręcznik - wymienia ks. Anioł.

Zapewnia przy tym, że spotkanie organizowane będzie zgodnie z wymogami rekomendowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama