Gość Zielonogórsko-Gorzowski 24/2021 Archiwum

Zaczynają się rekolekcje Oddanie 33

Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału w rekolekcjach internetowych przygotowujących do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Jezusowi. Rekolekcje "ODDANIE33" rozpoczynają się 10 maja Mszą św. o 19.00 w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie, przy ul. Tatarakowej 1.

Organizatorzy przypominają, że duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to droga duchowa, która otrzymała błogosławieństwo Kościoła, oparta na „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. „Słowa Jezusa: »Oto Matka Twoja« to słowa dla każdej i każdego z nas! Chcemy odkryć niesamowitą bliskość, miłość i czułość Jezusa i Maryi. To doświadczenie potrafi przemienić całe życie!” – tłumaczą.

33-dniowe rekolekcje rozpoczynają się 10 maja o 19.00 Mszą św. w parafii NMP Bolesnej na przy ul. Tatarakowej 1, zakończą się 11 czerwca o 18.00 uroczystą Eucharystią z Aktem Oddania.

Dostępna będzie również transmisja online: http://www.strachocin.archidiecezja.wroc.pl.

Rekolekcje przygotowane w ramach projektu ODDANIE33 odbywać się będą za pośrednictwem social mediów; poprzez WhatsApp. Uczestnicy będą codziennie otrzymywać wiadomość z rozważaniami na dany dzień. Każdego dnia dostępne będzie świadectwo w ramach inicjatywy NA KONIEC: „ZABIERZ SŁOWO!”.

Uczestnicy są zachęcani, by z dostępnych rozważań wybrać jedno zdanie, myśl lub słowo, które ich najbardziej dotknęło, i rozważać je w swoim sercu nieustannie aż do następnej medytacji – jak Maryja, która „zachowywała te sprawy w swoim sercu i rozważała je”.

 Na stronie internetowej www.wroclaw.odnowa.org - znajdą się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Na kanale You Tobe Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocław- https://www.youtube.com/channel/UC0ZuCFlh0NrMS-ZOj1WtoeQ

pojawią się świadectwa oraz nagranie video rozważań na każdy dzień – dla tych, którzy wolą taką formę rozważań. Będzie można również nabyć książkę z tekstami rekolekcji po Mszy św. na rozpoczęcie rekolekcji 10 maja o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama