Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pierwsze w historii Smolca nabożeństwo fatimskie

Już od roku smolczanie wraz ze swoim proboszczem planowali tę modlitewną inicjatywę. W końcu nadszedł 13 maja. Figura Maryi wraz z feretronem jest, pastuszkowie w gotowości, role rozdzielone. Czas na Ave Maryja!

Klub Książki Chrześcijańskiej SILOE, działający w parafii pw. Narodzenia NMP już przed rokiem zaczął organizować spotkania fatimskie.

Były to wykłady na temat poszczególnych objawień fatimskich. Ks. Jarosław Witoszyński zachęcił swoich parafian, by nie tylko kontynuowali tę inicjatywę, ale ją rozwinęli. Otwarty i życzliwy proboszcz zmobilizował wiernych.

- Zakupiliśmy figurę Matki Bożej Fatimskiej i feretron. Zauważyliśmy duże zainteresowanie ze strony parafian, nie tylko członków wspólnot maryjnych, ale indywidualnych ludzi - mówi Edyta Niemczynowska-Frąckiewicz z Siloe Smolec.

A zatem 13 maja o godzinie 18 rozpocznie się Msza święta. Po niej wierni odmówią jedną część różańca. Następnie zaplanowano procesję z figurą Maryi wokół kościoła. Pójdą w niej dorośli ze świecami i dzieci przebrane za pastuszków z różańcami w ręku.

- Wybraliśmy dzieci w wieku podobnym do dzieci fatimskich – trzech pastuszków. Każdy odegra swoją rolę. Mamy naszych najmłodszych przygotowały specjalne stroje - opowiada E. Niemczynowska-Frąckiewicz.

Jak dodaje, prognozy pogody nie są optymistyczne, ale jeśli nie zdarzy się cud słońca na niebie, to może zdarzyć się jeszcze w sercach uczestników nabożeństwa fatimskiego, które planowo ma się odbywać co miesiąc do października.

- Cieszymy się, że to dojdzie do skutku, bo chodziło nam po głowach od roku. Bardzo nam zależy, aby rozpowszechniać orędzi fatimskie i w jakikolwiek sposób przekazywać je ludziom. Jesteśmy wdzięczni księdzu proboszczowi za wsparcie i współpracę. Uważamy, że Fatima jest szczególnym objawieniem dla nas wszystkich. W ogóle staramy się w Smolcu obchodzić święta maryjne szczególnie uroczyście. A poprzez takie akcje modlitewne pragniemy jako Siloe Smolec zaangażować innych parafian i uaktywnić ich w Kościele - oświadcza smolczanka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama