Nowy numer 29/2021 Archiwum

Klaretyńskie Dni Młodych 2021 hybrydowo

Coroczne weekendowe spotkanie młodych ludzi tym razem odbędzie się w specyficznej formie od 4 do 6 czerwca. Na Dolnym Śląsku w dwóch parafiach: we Wrocławiu i Krzydlinie Małej.

Tryb hybrydowy oznacza spotkania na żywo w każdej z klaretyńskich parafii w dniach 4-6 czerwca oraz codziennych popołudniowych łączenia on-line na konferencjach z zaproszonymi gośćmi. Temat całego wydarzenia brzmi: "Jak Józef".

W archidiecezji wrocławskiej młodzi mogą wziąć udział w wydarzeniu w parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu oraz w  parafii pw. Michała Archanioła w Krzydlinie Małej.

- Forma hybrydowa pokazuje, że mimo trudnych warunków nie chcieliśmy rezygnować z KDM-ów. Bardzo tęsknimy za spotkaniami, za czymś więcej niż łączenia internetowe, dlatego chodzi nam o główny cel - spotkanie. Klaretyńskie Dni Młodych to możliwość bycia ze sobą i to jest największa wartość. Chociaż sytuacja nie sprzyja, zdecydowaliśmy się spotkać w mniejszych w grupach i pokazać przy okazji, że w parafiach są młodzi ludzie - mówi o. Robert Pyrka CMF, duchowy opiekun Klaretyńskich Dni Młodych i organizator.

Transmisje on-line nadawane będą z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi. W KDM włączyły się także siostry klaretynki pracujące w parafii diecezjalnej w Białym Kościele pod Krakowem.

Na konferencje zostali zaproszeni goście specjalni: Bogna Białecka (psycholog, autorka wielu poradników dotyczących wychowania jak i relacji), Wojciech Mroczyński. (człowiek pasjonujący się rozwojem fizyczno-intelektualnym jak i duchowym. Napisał na ten temat książkę "Najpiękniejsza podróż") oraz ks. Paweł Bogusz z Łodzi.

Hybrydowa forma sprawia, że każda parafia ma swój własny harmonogram (Msze święte, integracje), natomiast łączenia on-line odbywają się od 16 do 17.30.

- Każdy, kto chciałby wziąć udział, niech napisze do nas, na naszym profilu na Facebooku Klaretyńskich Dni Młodych, a my się do niego odezwiemy z potrzebnymi wskazówkami - zachęca o. Robert Pyrka.

Poniżej plan KDM-ów dla parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu.

Klaretyńskie Dni Młodych 2021 hybrydowo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama