Nowy numer 6/2023 Archiwum

Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Święte Wzgórze we Wrocławiu-Osobowicach

Diecezjalna pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Matki Bożej Osobowickiej czczonej na Świętym Wzgórzu we Wrocławiu odbędzie się 12 czerwca.

Program:

9.30 – zbiórka i wyjście spod kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu (ul. Horbaczewskiego 20), przejście przez Most Milenijny;

12.00 – Droga Krzyżowa;

13.00 – Eucharystia w (lub przy) kaplicy pw. Nawiedzenia NMP na Wzgórzu Kaplicznym (Świętym Wzgórzu).

14.00 – agapa.

Powrót we własnym zakresie, np. autobusem linii 140 do przystanku Kwiska.

Pielgrzymka ma swoją wieloletnią tradycję. – Towarzyszy jej modlitwa o wyzwolenie z nałogów. Można podjąć taką wędrówkę w czyjejś intencji – mówi ks. Mateusz Ciesielski, który wyrusza z pątnikami.

Zapewne jest to również okazja, by poznać i odwiedzić – jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił – piękne miejsce na skraju Lasu Osobowickiego. Na wznoszącym się tu wzgórzu w pradawnych czasach znajdowało się grodzisko. Potem wzniesienie stało się słynne dzięki figurce Matki Bożej Osobowickiej, przy której upraszano wiele łask. Znajduje się ona w kaplicy ufundowanej przez Johanna G. Korna, spoczywającego w jej krypcie. Na wzgórzu – niegdyś popularnym miejscu pielgrzymkowym – znajdują się zabytkowe stacje Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy