Nowy numer 30/2021 Archiwum

Misje w parafii katedralnej. Kapłani i siostry zakonne zawierzeni Maryi

Podczas misji prowadzonych przez ks. Krzysztofa Herbuta Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzone zostały rodziny, a w kolejny dzień - kapłani i siostry zakonne pracujący w parafii katedralnej. Wcześniej modlitwą ogarnięto zmarłych spoczywających na cmentarzu pw. św. Wawrzyńca.

Boże w Trójcy Jedyny, wdzięczny za dar kapłaństwa i za zaufanie, jakim mnie obdarzyłeś, przychodzę do Ciebie, Boże, prosząc, byś odnowił moje powołanie kapłańskie" - modlili się w czwartek księża. "Maryjo, Matko kapłanów, oddaję się Tobie, Twemu Niepokalanemu Sercu jako kapłan i dziecko Twoje. Proszę, złóż mnie w sercu Jezusa Arcykapłana, niech moje kapłaństwo czerpie ze źródła Boskiej miłości Najwyższego kapłana".

Misje w parafii katedralnej. Kapłani i siostry zakonne zawierzeni Maryi   Zawierzenie kapłanów. Archiwum parafii

"(...) Obierając Ciebie, Jezu, za Oblubieńca, oddałam Ci moje serce takie, jakie ono było. Teraz pragnę odnowić swoje oddanie się Tobie" - modliły się siostry zakonne. "Pragnę zjednoczenia z Tobą, dobry Jezu, w całkowitym oddaniu i zawierzeniu (...). Zawierzam się i oddaję Tobie, Jezu, na własność jako oblubienica i dziecko Boże. Rządź mną według świętej woli, by miłość Twoja wypełniła mnie całkowicie na chwałę Bożą".

Misje w parafii katedralnej. Kapłani i siostry zakonne zawierzeni Maryi   Procesja eucharystyczna. Archiwum parafii

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama