Nowy numer 38/2021 Archiwum

Piesza Pielgrzymka Wrocławska - nowe ustalenia

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego sprawiły, że kształt tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny się zmienił.

Podczas czerwcowego spotkania przewodników grup Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej zapadły ostateczne decyzje co do kształtu tegorocznej pielgrzymki.

Co prawda GIS pozwolił na to, by pielgrzymki piesze w Polsce mogły zwiększyć liczebność do 300 osób (nie wliczając zaszczepionych przeciw COVID-19), ale jednocześnie rekomenduje, by nie dochodziło do kontaktów pątników z mieszkańcami miejscowości, przez które pielgrzymka przechodzi. To znacznie utrudnia zwłaszcza kwestie organizacji noclegów i zapewnienia odpowiednich warunków higienicznych i sanitarnych.

To właśnie dlatego ustalono, że na Jasną Górę w tym roku wyruszy w trybie regularnym grupa 100 osób. Przewodnikiem będzie o. Piotr Bęza CMF, prowincjał klaretynów, a w jej skład wejdą przedstawiciele wszystkich grup.

Pozostali pątnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w sztafecie podobnej do ubiegłorocznej według ustalonego grafiku (czytaj poniżej), a zapisy będą odbywały się za pomocą formularza na www.pielgrzymka.pl.

Ponadto w tym roku oficjalnie powstaje grupa 10, której przewodnikiem będzie o. Mariusz Mazurkiewicz, redemptorysta, a przewodnikiem grupy nr 21 (katedralnej) został ustanowiony ks. Rafał Swatek.

Przypomnijmy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.30, a zakończy 10 sierpnia na Jasnej Górze Mszą św. o 13.00. Hasło pielgrzymki: "Spotkanie".

Przypominamy, że 41. PPW możecie śledzić niemal na żywo na stronie www.ppw.gosc.pl. Oprócz relacji z trasy i galerii zdjęć, możecie tam zostawić swoją intencję modlitewną oraz wziąć udział w transmisjach "na żywo" Mszy św. z każdego dnia pielgrzymki.

Harmonogram sztafety grup:

  • Wrocław -Trzebnica - grupy 8 i 21,
  • Trzebnica - Oleśnica - grupy 1 i 18,
  • Oleśnica - Namysłów - grupy 4 i 5,
  • Namysłów - Wierzbica Górna- grupa 11,
  • Wierzbica Górna - Kluczbork - grupy 2, 21, 10,
  • Kluczbork - Borki Wielkie - grupy 9 i 15,
  • Borki Wielki - Blachownia - grupy 12 i 13,
  • Blachownia - Jasna Góra - grupy 6, 7, 20
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama