Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmarł ks. mitrat Eugeniusz Cebulski

Wieloletni proboszcz prawosławnej parafii pw. świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu, zasłużony był dla wspólnoty prawosławnej, a także dla wielu inicjatyw ekumenicznych na Dolnym Śląsku.

Urodził się 10 marca 1939 r. w Orlu. Otrzymał święcenia kapłańskie w 1966 r. Proboszczem prawosławnej parafii pw. świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu został w 1970 r.

– Wielki Przyjaciel Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, ekumenii i dialogu międzyreligijnego, bywalec Salonu Wzajemnego Szacunku… Cudownie Dobry Człowiek, bardzo mi bliski i życzliwy – wspomina Stanisław Rybarczyk Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. – Dziękuję Panu Bogu za Jego życie i posługę… Niech Pan obdarzy Go chwałą Nieba.

Kancelaria Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego zawiadamia, że w czwartek (17.06) o 20.00 w cerkwi św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu sprawowana będzie panichida, po której rozpocznie się czuwanie przy zmarłym. W piątek (18.06) o 9.00 w katedralnym soborze pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu rozpocznie się nabożeństwo pogrzebowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama