Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nie ściemniaj i przyjedź. Salwatorianie zapraszają młodzież

28. Salwatoriańskie Forum Młodych tym razem odbędzie się od 5 do 10 lipca pod hasłem "Nie ściemniaj" w Dobroszycach. To wakacyjne zaproszenie od Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Spotkanie ma już swoją markę. Przyjeżdża na nie co roku młodzież z całej Polski. Od gimnazjalistów po studentów. Dlaczego? Bo chcą czegoś więcej niż tylko odpoczynku czy przygody. Forum daje im możliwość młodzieńczego szaleństwa w Chrystusie. Połączenia głębi wiary z nastoletnią radością i entuzjazmem.

Uczestnicy łączą się na modlitwie, ale również podczas warsztatów (np. teatralnych, sportowych, beatboxowych, gier planszowych, filmowych). Bogata oferta warsztatowa zawsze wyróżniała tę inicjatywę na mapie Polski. Tym razem np. dla studentów przygotowano warsztat psychologiczny pt. "3 najważniejsze pytania". Zwieńczeniem Forum Młodych są m.in. pokazy i prezentacje umiejętności zdobytych na warsztatach w formie występów i wspólnej zabawy.

Gośćmi spotkania będą Jan Mela i Paweł Skóra. Ruszyły zapisy na 28. edycję przez SPECJALNY FORMULARZ. Potrwają do 1 lipca. W tym roku salwatorianie do Szkoły Podstawowej w Dobroszycach zapraszają 150 osób. 

- Dlaczego tym razem "Nie ściemniaj"? Chcemy przedłużyć hasło z tamtego roku "No jasne!". To kontynuacja, zwracająca uwagę na świadectwo chrześcijanina, które każdy z nas może dawać swoim życiem. W Ewangelii św. Mateusza jest napisane: "Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie". Nie ściemniaj, czyli zadbaj o światło. Oprócz przekazywania go innym, pielęgnuj je w sobie, czyli żyj w prawdzie i realnie według wartości, które dał nam Pan Bóg - tłumaczy ks. Maciej Szeszko SDS, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej i organizator Forum.

Zaproszeni niech czują się wszyscy, którzy chcą rozwijać swoją wiarę, poznać bratnie dusze i przeżyć na wakacjach coś więcej niż leżenie na plaży do góry brzuchem.

Forum to dobra okazja do rozpoczęcia całorocznej formacji w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Na młodzież czekają: festiwal muzyczny, warsztaty, rekolekcje, pielgrzymki, kursy, wyjazdy wakacyjne i ferie. Więcej o tym na stronie internetowej RMS-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama