Nowy numer 38/2021 Archiwum

African Music School w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

Utalentowani muzycy z Republiki Środkowoafrykańskiej wraz z bratem Benedyktem Pączką OFM Cap będą gościć w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Monte Cassino we Wrocławiu.

Będzie można usłyszeć ich w niedzielę 27 czerwca po Mszy św. 10.30 oraz podczas koncertu 29 czerwca o 19.00.

Wystąpią: Jospin – gitara basowa, Hypolite – perkusja, Christophe – gitara elektryczna.

Br. Benedykt Pączka opowie o sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej, o pracy misyjnej oraz o projekcie dotyczącym szkoły muzycznej na Mszach św. 26 czerwca o 18.00 oraz na niedzielnych Mszach św. 27 czerwca o 7.00, 9.00, 10.30, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

Projekt African Music School realizuje Fundacja AKEDA – założona, aby prowadzić programy wsparcia dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji, jak ofiary wojen czy katastrof naturalnych. Organizuje również wydarzenia pokazujące bogactwo kulturowe.

Celem projektu jest budowa pierwszej Szkoły Muzycznej w RCA w miejscowości Bouar – gdzie pełni posługę br. Benedykt Pączka, polski misjonarz i autor wspomnianego projektu. Aby wybudować prawdziwą szkołę – w miejscu prowadzonej w bardzo skromnych warunkach placówki – potrzeba blisko 4 mln złotych.

African Music School ma stworzyć utalentowanym dzieciom z ubogich rodzin szansę na profesjonalną edukację muzyczną, która dałaby im w przyszłości możliwość utrzymania rodziny. Zajęcia muzyczne pozwalają również najmłodszym zapomnieć na chwilę o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie.

Republika Środkowoafrykańska (RCA) – jak informuje AKEDA – od blisko 10 lat pogrążona jest w walkach zbrojnych i konfliktach. Aż 65 proc. dzieci zmuszana jest w tym kraju do pracy fizycznej lub wcielana do wojska, a władze przez ponad pół wieku nie wybudowały ani jednej szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama