Nowy numer 30/2021 Archiwum

Duszpasterstwo we wrocławskim Kościele

Między innymi w Księgarni Archidiecezjalnej można nabyć książkę pt. "Urząd w czasach Twittera. Posługa arcybiskupa Józefa Kupnego w archidiecezji wrocławskiej". - To książka o nas - mówi redaktor wydania ks. Michał Mraczek.

Dziś, 24 czerwca, w Święto Wrocławia przypadające w dniu liturgicznego wspomnienia Narodzenia św. Jana Chrzciciela będziemy dziękować za 8 lat posługi abp. Józefa Kupnego w archidiecezji wrocławskiej. To właśnie ten czas jest podsumowany w książce "Urząd w czasach Twittera. Posługa arcybiskupa Józefa Kupnego w archidiecezji wrocławskiej".

- W tym roku przypadają jubileusze metropolity wrocławskiego – 65. rocznica urodzin i 15. rocznica przyjęcia sakry biskupiej. Uznaliśmy, że to dobra okazja, by taką pozycję stworzyć - mówi ks. Michał Mraczek.

Na książkę składają się artykuły ponad dwudziestu autorów, które dotykają różnych aspektów duszpasterskich. Część z nich była wydarzeniami osadzonymi w czasie, a inne zostały rozpoczęte i wciąż są realizowane. Wszystkie mieszczą się w sześciu rozdziałach: „Posługa uświęcania”, „Duszpasterstwo”, „Formacja kapłańska i Zycie konsekrowane”, Działalność charytatywna”, „Dialog ze światem i działalność społeczna” oraz „Troska o dziedzictwo historyczne i kulturowe”.

Ksiądz arcybiskup jest spoiwem i twarzą tych wszystkich inicjatyw o czym świadczy podtytuł. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to pozycja o nas, o wrocławskim Kościele, o życiu naszej diecezji w ostatnich ośmiu latach - zaznacza ks. Mraczek. Podkreśla przy tym, że zebranie wszystkich tych inicjatyw pod jednym tytułem pokazuje jak wielkim bogactwem jest to czym żyje wrocławski Kościół.

W książce można przeczytać m.in. o kulisach organizacyjnych Dni w Diecezjach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie czy Europejskiego Spotkania Młodych. Przypomniane są okoliczności akcji Dar dla Aleppo. Omówione zostały nowe inicjatywy duszpasterskie, szeroka działalność Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ale również inicjatywy społeczne i edukacyjne.

Książka jest kontynuacją pozycji napisanej przez ś.p. ks. prof. Marka Łuczaka, która również była zatytułowana „Urząd w czasach Twittera”. Tematycznie poruszała jednak aspekt nauczaniu pastoralno-teologicznego.

Książka jest do nabycia w Księgarni Archidiecezjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama