Nowy numer 6/2023 Archiwum

Trwa nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel. Odpustowe uroczystości z interesującymi propozycjami

Do wspólnego świętowania zaprasza m.in. parafia w Głębowicach, karmelici bosi i karmelitanki bose, a także siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, obchodzące jubileusze swojego zgromadzenia.

W karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu w Mszy św. i nabożeństwie nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej można uczestniczyć o 18.00. W piątek 16 lipca, w uroczystość NMP z Góry Karmel, suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Pawła Cembrowicza, proboszcza parafii katedralnej, zostanie odprawiona o 18.00. Po każdej Mszy św. w tym dniu (7.30, 11.30., 18.00) okazja do przyjęcia szkaplerza świętego.

W kaplicy karmelitanek bosych przy ul. Karłowicza we Wrocławiu modlitwa nowenny trwa codziennie po Mszy św. o 7.30. Uroczystość odpustową poprzedzi Triduum ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Poprowadzi je od 13 do 15 lipca o. Mirosław Salamoński OCD. W tych dniach dodatkowa Msza św. z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym odprawiona zostanie o 17.00; 16 lipca, w dzień uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel, Msze św. odbędą się o 7.30 i o 18.00 (przewodniczy o. Krzysztof Pawłowski OCD).

W parafii NMP z Góry Karmel w Głębowicach uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej Pośredniczki Łask Wszelkich odbędą się w niedzielę 18 lipca. Od 12.00 będzie trwać modlitewne czuwanie, przedstawiona zostanie również historia powrotu figury MB Szkaplerznej Pośredniczki Łask Wszelkich do Głębowic. O 13.00 rozpocznie się uroczysta suma, której przewodniczyć będzie o. Marek Augustyn OFMConv, a po niej procesja – nawiązująca do dawnej tradycji głębowickich odpustów, podczas których figura Matki Bożej wędrowała po okolicy. Po Mszy świętej parafianie zapraszają do stoisk z dewocjonaliami oraz ciastem (dochód przeznaczony będzie na prace remontowe). O 16.00 będzie można zwiedzać zespół klasztorny z przewodnikiem.

W parafii pw. św. Anny we Wrocławiu-Widawie przy ul. Zduńskiej na nowennę zapraszają siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. W samą uroczystość NMP z Góry Karmel, w piątek 16 lipca, odbędzie się świętowanie jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus oraz trzydziestolecia ich obecności we Wrocławiu na Widawie. W kościele parafialnym o 17.00 odbędzie się prezentacja multimedialna historii zgromadzenia, następnie nabożeństwo szkaplerzne, Msza św. o 18.00. Po Eucharystii siostry zapraszają do wspólnego świętowania w ogrodach klasztornych.

Matka Boża Szkaplerzna w naszej archidiecezji patronuje również parafiom w Brzegu Dolnym i w Dobrej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy