Nowy numer 30/2021 Archiwum

Bóg, przyjaźń i morze. Rekolekcje Kompanii Jonatana

W nadmorskim Mikoszewie, w Domu Formacyjnym św. Wojciecha, trwają rekolekcje dla młodzieży Kompanii Jonatana. Wkrótce swój turnus rozpocznie młodsza grupa - dzieci i juniorów. Przedtem trwały rekolekcje dla rodzin.

Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Nowak OP z Łodzi („Strefa Wodza”), obecny jest także ks. Wojciech Jaśkiewicz z parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie.

Bóg, przyjaźń i morze. Rekolekcje Kompanii Jonatana   Wspólna modlitwa. Piotr Kondrat

Artur Skowron podkreśla, że ewangelizacja w Kompanii Jonatana dokonuje się głównie poprzez rozmowy, relacje. – Rozwijamy przyjaźń z Bogiem i przyjaźń z ludźmi. Codziennie wychodzimy nad morze. Mamy dużo muzyki. Jest z nami muzyk Kuba Tomalak, gościliśmy także Michała Króla, mamy warsztaty muzyczne – mówi. – Obecnie w Mikoszewie przebywają młodzi od 14. roku życia (w sumie 135 osób), najstarsi mają 21 lat. Widać, że członkowie kompanii dorastają. Zawsze nam o to chodziło, by formacja postępowała wraz z wiekiem. Tak się dzieje – zapewnia.

Za kilkadziesiąt lat, gdy członkowie wspólnoty zaczną wchodzić w wiek senioralny, będzie trzeba stworzyć „Kompanię trzeciego wieku”? – Jak najbardziej. Na pewno zadbamy o formację ludzi na każdym etapie życia – uśmiecha się Artur.

Bóg, przyjaźń i morze. Rekolekcje Kompanii Jonatana   Spotkanie przy ognisku. Piotr Kondrat

Wkrótce swoje rekolekcje rozpocznie 137 dzieci z Kompanii Jonatana, od 6. do 14. roku życia. Będą poznawały bliżej Księgę Jozuego – przeżyją doświadczenie wejścia do Ziemi Obiecanej, a młodsze będą poznawały świętych. Nie braknie pewnie barwnych inscenizacji, przebierania się, wycieczek, gier i zabaw biblijnych i nie tylko.

Zanim członkowie wspólnoty rozpoczęli własne rekolekcje, starsi zaangażowali się w służbę w ramach nowego projektu skierowanego do rodzin, opiekując się dziećmi, podczas gdy małżonkowie uczestniczyli w swojej formacji.

Bóg, przyjaźń i morze. Rekolekcje Kompanii Jonatana   Muzyczna strona rekolekcji zawsze stoi na najwyższym poziomie. Piotr Kondrat

Rekolekcje dla rodzin – organizowane przez Rodziny w Duchu Świętym wraz z kompanią – poprowadzili o. Mateusz Kosior OP, dominikanin z Łodzi, a także małżeństwo Monika i Marcin Gomułkowie („Początek Wieczności”). Wzięło w nich udział w sumie ponad 180 uczestników, z czego mniej więcej połowę stanowiły dzieci.

Bóg, przyjaźń i morze. Rekolekcje Kompanii Jonatana   Rekolekcje dla rodzin z małżeństwem Gomułków. Piotr Kondrat
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama