Nowy numer 37/2021 Archiwum

Spotkajmy się

Nadszedł ten czas. Trzeba wiązać buty, pakować podręczny plecak i wzbudzić intencje w sercu. Już we wtorek, 3 sierpnia, wyrusza 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska.

Na pewno formuła pielgrzymki znów nie jest satysfakcjonująca. Organizacyjnie nie dało się jednak zrobić nic więcej. Jedna 100-osobowa kolumna z przedstawicielami wszystkich grup przejdzie wszystkie etapy z Wrocławia na Jasną Górę. Pozostali wciąż jeszcze mogą dołączyć do sztafety. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na www.pielgrzymka.pl oraz w naszym serwisie www.ppw.gosc.pl.

Czekamy na was

Wiesław „Kuzyn” Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych, zapewnia, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a grono wolontariuszy, którzy zabezpieczają PPW, trwa w gotowości. Ostatnim elementem przygotowań był objazd trasy na tydzień przed startem pielgrzymki. Nie obyło się bez niespodzianek, ale wydaje się, że kolumna pątników bez przeszkód przejdzie po zaplanowanym szlaku. – Nie planujemy większych zmian w porównaniu do ubiegłego roku. We wszystkich miejscowościach, przez które będziemy przechodzić, jesteśmy oczekiwani, choć kontakt z mieszkańcami z wiadomych względów będziemy mieli ograniczony – wyjaśnia. „Kuzyn” zachęca również do wykorzystania tych ostatnich godzin na podjęcie decyzji o dołączeniu do sztafety. – Jeśli ktoś woli kameralną grupę, to zapraszamy w tygodniu. W weekend zawsze jest więcej chętnych – wyjaśnia. Nie trzeba martwić o transport, bo księża przewodnicy mają miejsca w autobusach, które dowiozą pątników rano na etap dzienny i po jego zakończeniu zabiorą wszystkich do domu. – Szczególnym etapem jest ten do Trzebnicy. Tutaj dołączyć może każdy. Zapraszamy, by zapisać się w informacji pielgrzymkowej (punkt będzie zorganizowany obok katedry wrocławskiej – przyp. red.) w dniu wyjścia, czyli 3 sierpnia przed 6.30. Jednodniowy koszt uczestnictwa to 40 zł. Środki są przeznaczone na cele organizacyjne – dodaje.

Bądźmy razem

Już w poprzednim numerze zachęcaliśmy do duchowego uczestnictwa w 41. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. Dziś zaproszenie ponawiamy i zapraszamy nie tylko do modlitewnej łączności z pątnikami będącymi w kolejnych dniach na trasie, ale również do śledzenia PPW za naszym pośrednictwem. Zapraszamy do odwiedzin naszej specjalnej strony internetowej www.ppw.gosc.pl, na której po raz kolejny będziemy szczegółowo opisywać pielgrzymkowe wydarzenia. Zaplanowaliśmy relacje tekstowe, rozważania na każdy dzień oraz – tegoroczną nowość – pielgrzymkowe anegdoty. Zebrał je ks. Aleksander Radecki, a wiele z nich to historyjki, w których bohaterem jest ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski, zmarły przed kilkoma tygodniami główny przewodnik PPW. Powstający nowy dział naszej strony to również zachęta do tego, by uczestnicy pielgrzymki podzielili się swoimi zabawnymi przygodami. Można je przesyłać na adres: wroclaw@gosc.pl. Co jeszcze znajdziecie na naszej stronie? Przede wszystkim księgę intencji, które zaniesiemy przed oblicze Czarnej Madonny, ale również świadectwa oraz materiały multimedialne. Mamy nadzieję, że równie chętnie jak w ubiegłych latach będziecie oglądać naszego vloga #NaSzlakuDoMaryi oraz łączyć się podczas transmisji Mszy pielgrzymkowych. Harmonogram godzinowy znajdziecie na www.ppw.gosc.pl.

Na ostatnią prostą

Organizatorzy PPW zachęcają duchowych pątników do przyjazdu na Jasną Górę autobusem specjalnym, który wyjedzie 10 sierpnia o 7.30 spod wrocławskiego seminarium (pl. Katedralny 14). Przyjazd zaplanowany jest przed 11.00 tak, by można było dołączyć do wchodzącej pielgrzymki przed obraz Matki Bożej. Zapisy prowadzi pan Krzysztof (tel. 692 149 731). Koszt: 48 zł.

Inspiracje

Organizatorzy przygotowali dla duchowych uczestników również materiały drukowane. Można je odebrać po wcześniejszym zgłoszeniu się w biurze pielgrzymki, które otwarte będzie na ul. Bujwida 51 w niedzielę 1 sierpnia między 12.30 a 17.00. Można się w nie również zaopatrzyć w parafiach po wcześniejszym zapisaniu się u proboszczów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama