Nowy numer 5/2023 Archiwum

Wieczór Tumski. Jak Orzech pielgrzymki wodził

Sierpniowy Wieczór Tumski, który odbędzie się 15 sierpnia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, poświęcony będzie pamięci ks. Stanisława Orzechowskiego. Rozpocznie się o 18.00.

Spotkanie pod hasłem „Jak Orzech pielgrzymki wodził…”, rozpocznie się dysputą ks. dr. Mirosława Drzewieckiego, ks. Tomasza Płukarskiego oraz ks. dr. Aleksandra Radeckiego, którzy przybliżą publiczności postać ks. prałata Stanisława Orzechowskiego – duszpasterza DA „Wawrzyny”, diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy, od 1981 roku przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, prowadzącego także coroczne październikowe piesze pielgrzymki z Wrocławia do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

W muzycznej części wieczoru wystąpi zespół 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach, który został stworzony m.in. pod wpływem nauczania ks. Stanisława „Orzecha” Orzechowskiego. Muzycy wykonają autorskie utwory, których część tekstów zaczerpniętych jest z Pisma Świętego – głównie z Psalmów i Starego Testamentu. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy