Pod tym tytułem odbył się niezwykły koncert plenerowy na wyspie przy kościele św. Trójcy "Dolnośląskiej Perle Manieryzmu" w Żórawinie. Wykonane zostały najpiękniejszy arie i duety operowe i operetkowe.
Organizatorami koncertu były Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Fundacja "Dolnośląska Perła Manieryzmu w Żórawinie", Stowarzyszanie "Nasza Żórawina" oraz parafia św. Józefa. W wykonaniu Filharmoników dolnośląskich pod dyrekcją Szymona Makowskiego oraz solistów: Anny Horodko (sopran), Julii Iwaszkiewicz (sopran) oraz Tomasza Janczaka i Wrocławskiego Chóru Akademickiego pod dyrekcją Alana Urbanka.
Słuchacze zebrani pod sceną mogli usłyszeć piękne wykonania utworów: Berliner Luft (Paula Lickego) oraz arie: "Twoim jest serce me" (z operetki "Kraina uśmiechu"), "Tłumy fraków" (duet z operetki "Księżniczka Czardasza") oraz "Taki pan, jaki pan" (operetka "Zemsta nietoperza").
Gospodarzem wydarzenia i producentem koncertu był proboszcz parafii pw. św. Józefa w Żórawinie, ks. Cezary Chwilczyński. Przemawiając do zebranych podkreślił, że kościół pw. Trójcy Świętej - Dolnośląska Perła Manieryzmu - to niezwykły zabytek, który powoli jest odkrywany. - Podjęliśmy działania o wpisanie tego kościoła i tego otoczenia na listę najcenniejszych zabytków w Polsce, listę tworzoną przez prezydenta RP. Znajduje się na niej dotychczas ponad 100 zabytków z całego kraju. Jesteśmy już na końcu tej drogi. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku kościół zostanie wpisany na listę pomników historii - zaznaczył.
Powołując się na opinię dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Piotra Oszczanowskiego ks. Chwilczyński zaznaczył, że obiekt ma również szansę na wpisanie go na listę dziedzictwa UNESCO. Aby ten cel zrealizować powołana została społeczna rada odbudowy i renowacji Dolnośląskiej Perły Manieryzmu, w której skład weszły najwybitniejsze osoby z Dolnego Śląska.