Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nowy rok szkolny w archidiecezjalnej szkole katolickiej we Wrocławiu rozpoczęty

Msza św. inauguracyjna miała miejsce 2 września w kościele pw. św. Bonifacego. To już drugi rok działalności przedszkola i szkoły podstawowej "Paulińska 14".

Mszy św. przewodniczył ks. dr Cezary Chwilczyński - koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej, a homilię wygłosił ks. Radosław Rotman.

Nowy rok szkolny rozpocznie 150 dzieci uczęszczających do przedszkola i 30 pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej. To dwa razy więcej wychowanków niż w ubiegłym roku. - Każdego roku będziemy poszerzać naszą ofertę edukacyjną. Obserwując duże zainteresowanie nasza szkołą i przedszkolem jestem przekonany, że dzieci będzie przybywać tak,  aby w kolejnych latach zbudować  szkołę podstawową na wszystkich poziomach nauczania - mówi Jacek Rugieł prezes Fundacji Bonum Educationis prowadzącej placówkę.

Ks. Cezary Chwilczyński podkreśla natomiast, że we Wrocławiu, jak i w archidiecezji  jest przestrzeń na jeszcze wiele katolickich placówek edukacyjnych. - Dziesiątki takich szkół działa np. w Warszawie czy Krakowie. Na tym tle nasze miasto wygląda bardzo skromnie. W wielu krajach edukacja oparta jest na szkołach prowadzonych przez różne Kościoły. Jednak powstanie i stworzenie nawet jednej tego typu instytucji to niewyobrażalne wysiłki finansowe i organizacyjne. Wychowanie i nauczanie w naszej szkole i przedszkolu realizuje się w duchu nauczania Kościoła a w szczególności nauczania św. Jana Pawła II. Szkoła przy "Paulińskiej 14"   to odpowiedź archidiecezji na coraz większe oczekiwania rodziców, aby w procesie edukacji troszczyć się o katolickie wychowanie swoich pociech - wyjaśnia.

Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Paulińskiej 14 prowadzony jest przez Fundację Bonum Educationis. Fundacja ustanowiona została przez archidiecezję wrocławską w kwietniu 2019 roku a jej wyznaczonym, celem przez abp  Józefa Kupnego jest wspomaganie indywidualnego rozwoju i kształcenie dzieci z wykorzystaniem ich wrodzonych możliwości oraz pomoc rodzicom w intelektualnym, moralnym, fizycznym i duchowym rozwoju ich dzieci.

Nowy rok szkolny w archidiecezjalnej szkole katolickiej we Wrocławiu rozpoczęty

Nowy rok szkolny w archidiecezjalnej szkole katolickiej we Wrocławiu rozpoczęty

Nowy rok szkolny w archidiecezjalnej szkole katolickiej we Wrocławiu rozpoczęty

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy