Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zabierzcie ubrania na każdą pogodę i swojego księdza duszpasterza

Już tradycyjnie we wrześniu tłumy młodzieży z archidiecezji wrocławskiej "opanują" górę Ślężę. 18 września odbędzie się czwarte spotkanie "W górę serca!".

Zaproszeni są wszyscy od uczniów szkół podstawowych po studentów. Tym razem we wspomnienie św. Stanisława Kostki uczestnicy zbiorą się pod hasłem: „Soli Deo – idź na całość”. Wszystko rozpocznie się o godz. 10 na przełęczy Tąpadła.

Młodzi wejdą na górę Ślężę dwoma szlakami. Do wyboru będą trudniejszy – zielony i łatwiejszy – żółty. W czasie drogi Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przeprowadzi warsztaty w oparciu o życiorys prymasa Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej – w nawiązaniu do uroczystości beatyfikacyjnych.

– Do wykonania będą konkretne zadania, które połączą się na szczycie w całość. Chcemy, żeby ludzie coś wynieśli z wędrówki – mówi ks. Jakub Bartczak, organizator.

Na samej górze na młodych czekają dobra muzyka, koncerty i tańce, a także poczęstunek z ciepłym posiłkiem. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupki biblijne.

– Chcemy, żeby stali się dla siebie przykładem i budowali nawzajem swoją wiarę. Dlatego w grupkach nastąpi wspólne dzielenie się świadectwami – tłumaczy ks. Bartczak. Każdy chętny powinien przygotować się jak na wyjście w góry.

– Zabierzcie ubrania na każdą pogodę, ale przede wszystkim weźcie ze sobą swojego księdza duszpasterza. I nastawcie się na modlitwę w niezwykłej atmosferze! – zapowiada ksiądz-raper i wikariusz z Sulistrowic.

Ostatnim punktem spotkania będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później nastąpi zejście szlakami ze szczytu.

– Jesteśmy jedynym takim spotkaniem młodych w Polsce, które łączy ze sobą kilka aspektów – duchowy, kulturalny, społeczny i turystyczny. Prowadzimy duszpasterstwo ekstremalne – podsumowuje ks. Bartczak.

Zapisy osób indywidualnych oraz grup odbywają się przez specjalny formularz TUTAJ.

Zabierzcie ubrania na każdą pogodę i swojego księdza duszpasterza

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama