Nowy numer 37/2021 Archiwum

Siostry Bożego Serca Jezusa zapraszają niepełnosprawne dzieci do "Pozytywki"

Po pandemicznej przerwie rusza Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży "Pozytywka". To różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, głównie z zespołem Downa.

Siostry Bożego Serca Jezusa zapraszają wszystkich chętnych. Pandemia okazała się trudnym czasem także dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Całe rodziny straciły bowiem dostęp do darmowych rehabilitacji. Owszem, część zajęć można było przeprowadzić w formie online, ale jednak sporo z nich wymagało kontaktu twarzą w twarz.

Dzieci straciły możliwości terapeutyczne poza lekcjami, a to też wpływało na rodziców, którzy musieli im ten czas na nowo zorganizować.

- Cieszymy się, że wracamy po dłuższej, prawie rocznej przerwie. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia możemy zaprosić dzieci i młodzież na zajęcia trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i piątki od godz. 17 do 19 - mówi s. Magdalena Stachura CDC, współprowadząca "Pozytywkę".

Szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć tworzy przestrzeń do zabawy i integracji. Ma także charakter terapeutyczny.

- Dzieci odkrywają swoje zainteresowania i pasje. U nas na pewno coś dla siebie znajdą. Wybór mamy duży: zajęcia sportowe, plastyczne, kulinarne, fotograficzne, muzykoterapia, taniec nowoczesny. Można korzystać również z niezwykłej sali doświadczania świata - wymienia s. Magdalena.

Pierwsze spotkanie już we wtorek 14 września o godz. 17 w klasztorze Sióstr Bożego Serca Jezusa przy ul. Kapitulnej 4 na Ostrowie Tumskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama