Chcesz zrobić coś kreatywnego w swoim otoczeniu i zdobywać tym ludzi dla Jezusa? Czekają fundusze i profesjonalna pomoc.
Czasem w ludzkich głowach kotłuje się mnóstwo pomysłów ewangelizacyjnych, ale ich siła kończy się, gdy przychodzi do kwestii formalnych i finansowych. Ile aktywnych osób przy parafiach się z tym mierzy? Coś niezwykle potrzebnego proponuje fundacja „Dla Rodziny”, która uruchomiła ewangelizacyjny konkurs grantowy.
- To wsparcie dla grup i osób z wielkim sercem do działania, ale może brakiem organizacyjnej siły przebicia. Są ludzie, którzy mają pieniądze i chętnie by je dali na dzieła ewangelizacyjne, ale nie wiedzą komu. My uczymy się dawać, wspierać, a mamy nadzieję, że będą tacy, którzy zechcę skorzystać - mówi Andrzej Cwynar, prezes fundacji „Dla Rodziny”.
Konkurs grantowy to propozycja dla wszystkich, którzy poczuli w sobie moc Ducha Świętego popychającą ich do świadczenia o Jezusie, odnaleźli sposób na innowacyjne, ale i długofalowe działania w tym kierunku, mają na to czas i przestrzeń, a brak im… środków. O granty mogą się starać grupy nieformalne, złożone z co najmniej trzech pełnoletnich osób. Grantobiorca powinien posiadać osobę duchowną w roli asystenta.
Granty nie są przyznawane podmiotom komercyjnym oraz na działania inwestycyjne. Pula środków do rozdysponowania w 2021 roku wynosi 10 tys. zł, zaś maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania, o którą można się ubiegać, to 2,5 tys. zł.
- Zależy nam, żeby podczas realizowania tych pomysłów doszło do mocnego i głębokiego kontaktu z Panem Bogiem. Żeby ludzie się ze sobą spotkali, bo wtedy pojawia się szansa na rozwój relacji z Bogiem i wspólnoty. Najlepiej, gdyby nie był to jednorazowy projekt, ale coś, bo będzie miało swoją kontynuację w przyszłości. Aby nie zostawiać ludzi, ale realizować dalej z nimi ten entuzjazm ewangelizacyjny – doradza A. Cwynar.
Premiowane są projekty, w których zaangażuje się do współpracy jak najwięcej ludzi. Wzory wniosków i cały regulamin można znaleźć na stronie www.dlarodziny.eu.
Wypełnione wnioski wraz z załącznikami przyjmowane są do 30 września. Projekty natomiast powinny zostać zrealizowane do końca 2021 r.