Nowy numer 37/2021 Archiwum

Instytut Teologii Życia Konsekrowanego zaprasza

Prowadzony przez misjonarzy klaretynów instytut, w którego ramach odbywa się Kurs Teologii Życia Konsekrowanego, również w tym roku proponuje wykłady online. Zaprasza ponadto do udziału w sympozjum i w pielgrzymce do Medjugorja.

Wykłady skierowane są do osób konsekrowanych, w tym należących do indywidualnych form życia konsekrowanego, osób na etapie formacji czasowej, również pracujących na placówkach za granicą. Forma online umożliwia udział w zajęciach tym, dla których wcześniej problemem były odległości związane z przyjazdem. Więcej informacji na: https://www.klaretyni.pl/instytut-teologii-zycia-konsekrowanego.html.

Wśród planowanych wydarzeń są również:

  • Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego od 30.04. do 3.05. 2022 r. w Krzydlinie Małej, poświęcone aktualnym problemom wspólnoty Kościoła i osób konsekrowanych;
  • Pielgrzymka Osób Konsekrowanych do Medjugorja od 2.07 do 9.07.2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji pod wskazanym poniżej numerem telefonu lub mailem.

Udział w Kursie Teologii Życia Konsekrowanego traktowany jest także jako element formacji początkowej oraz jako przygotowanie do profesji wieczystej. Wiele osób swoją obecność w instytucie traktuje jako istotny element osobistej formacji zakonnej. Słuchaczami są także ci, którzy w procesie formacji permanentnej chcą - według słów Apokalipsy - powracać do pierwotnej miłości, która z upływem lat mogła zostać "przygnieciona" codziennymi obowiązkami.

Wiedza zdobyta podczas kursu stanowi doskonałą pomoc dla osób zajmujących się formacją (mistrzynie i mistrzowie postulatów, nowicjatów i junioratów).

Wykłady w ramach Instytutu TŻK w tym semestrze odbywają się online w 2. i 4. sobotę miesiąca, od 8.30 do 12.00. Dzień przed spotkaniem otrzymuje się link - zaproszenie na wykłady, po wcześniejszym opłaceniu swojego udziału w kursie. Zapisy trwają.

Więcej informacji: www.klaretyni.pl lub psiktzk@gmail.com, tel.: (71) 328 06 61.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października o 8.30.

Do udziału w formacji zaprasza o. Aleksander Bober CMF, dyrektor Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama