Nowy numer 47/2021 Archiwum

Instytut Duchowości Karmel zaprasza. Proponuje nowe formy spotkań

Cykl spotkań w obecnym roku akademickim rozpocznie się Mszą św. odprawioną 1 października, w dzień św. Teresy z Lisieux, w kościele pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu. Wykłady zostaną zainaugurowane 7 października.

W tym roku oferujemy oprócz wykładów (szczegółowy plan dostępny TUTAJ) nowe formy spotkań teoretyczno-praktycznych – wyjaśnia dyrektor IDK o. Antoni Rachmajda OCD. – Szkołę Modlitwy Karmelu Terezjańskiego [SeMKaT] (najbliższe spotkanie w sobotę 23 października o 15.00), spotkania dla kobiet, spotkania dla mężczyzn oraz „survival karmelitański”.

W czasie spotkań dla kobiet podejmowana będzie refleksja nad kobiecością w świetle nauki Kościoła, przemyśleń św. Jana Pawła II oraz świętych kobiet, w tym wrocławianki Edyty Stein („Refleksje o kobiecie”), św. Teresy od Jezusa i innych. Towarzyszyć jej będzie także dzielenie się doświadczeniem przez uczestniczki różnych pokoleń i stanów; refleksja nad współczesnymi wydarzeniami. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu, po Eucharystii o 18.00 (szczegóły w trakcie ustalania).

Kształtuje się również grupa dla mężczyzn, której patronować będzie św. Rafał Kalinowski.

„Survival karmelitański” to rozmaite spotkania – na miejscu i w terenie: modlitewne, ale także pielgrzymki, „rajdy”, warsztaty prorodzinne, prozdrowotne, wyprawy po zioła i inne dobra cenne dla duszy i ciała. Msza św. odprawiona 1 października to pierwsze z "survivalowych" spotkań,

Wszystkie rodzaje spotkań organizowane będą począwszy od października. Szczegóły będą podawane na wroclaw.carmelitanum.pl (zakładka aktualności).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama