Nowy numer 42/2021 Archiwum

Wrocław-Strachocin. Powstaje Dom Modlitwy Wstawienniczej

Patronuje mu Matka Boża Bolesna - patronka parafii. To tu, przy ul. Tatarakowej, w sobotę 2 października odbędzie się dzień skupienia z Aleksandrem Bańką. Temat: modlitwa wstawiennicza.

W ramach spotkania przewidziany jest, trwający od 14.00, blok dla osób posługujących modlitwą wstawienniczą lub pragnących przygotować się do takiej posługi. O 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej rozpocznie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

Dzień skupienia poprowadzi Aleksander Bańka, członek Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP, lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, znawca św. Szarbela, od lat zaangażowany w ewangelizację.

Od dawna co wtorek w parafii pw. NMP Bolesnej przy ul. Tatarakowej we Wrocławiu po Mszy św. o 18.00 odbywa się modlitwa wstawiennicza. Wkrótce przestrzeń wsparcia zostanie poszerzona. – Chodzi o stworzenie miejsca, gdzie będą mogły przyjść osoby potrzebujące rozmowy i modlitewnej pomocy, zmagające się z cierpieniem (emocjonalnym, fizycznym, duchowym) czy też poszukujące sensu życia, chcące porozmawiać o sprawach wiary – mówi proboszcz ks. Wojciech Jaśkiewicz. – Chcielibyśmy także, by rozwijające się centrum modlitwy wstawienniczej było przestrzenią wzajemnego wsparcia, dzielenia się, formacji także dla samych wstawienników.

Inicjatywa jest dziełem nie tylko grup działających w parafii (Emaus, Domowy Kościół), ale i innych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej.

Iza i Tomasz Kołodziejowie, jedno z małżeństw zaangażowanych w tworzenie Domu Modlitwy Wstawienniczej, podkreślają, że gospodynią tego miejsca jest Matka Boża Bolesna – patronka parafii. – Maryja zaprasza tu wszystkich. Ona jest główną Wstawienniczką. Pomaga odzyskać zdrowie duszy i ciała, odnaleźć się we wspólnocie Kościoła. Czymś charakterystycznym dla tego miejsca jest właśnie nastawienie na tworzenie relacji, na rozmowę, zaproszenie do konkretnych wspólnot – mówi Tomek. – Maryja, Matka Bolesna, pochyla się z troską nad naszymi bólami – podkreśla Iza. – Wszystkimi, jakiekolwiek by nie były.

Dyżur modlitwy wstawienniczej trwa przy ul. Tatarakowej we wtorki po Mszy św. o 18.00. Każdy potrzebujący rozmowy i modlitewnego wsparcia może przyjść, natomiast pierwszeństwo będą miały osoby umówione wcześniej – poprzez formularz na nowo utworzonej stronie kupokrzepieniu.pl, przez telefon (534 413 905) czy osobiście w zakrystii. Na wspomnianej stronie znajdziemy także wiele treści o modlitwie wstawienniczej.

Wrocław-Strachocin. Powstaje Dom Modlitwy Wstawienniczej  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama