Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zostań uczniem krzyża, uczniem Bożej miłości

Wspólnota Świeckich Uczniów Krzyża rozpoczyna nowy rok formacyjny i zaprasza na swoje spotkania. Pierwsze już w sobotę 9 października "pod czwórką" na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Uczniowie Krzyża to ludzie świeccy, którzy chcą iść za Jezusem, chcą być świadomi i odpowiedzialni w Kościele, a także chcą się troszczyć, by inni ludzie mogli też rozpoznać Pana Boga i Jego miłość w swoim życiu - tłumaczy s. Stefania Lopko ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, przy którym wyrosła wspólnota.

Najbliższe i jednocześnie pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie odbędzie się 9 października. Uczestnicy zbierają się już od 14.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej (ul. Katedralna 4). O 15.00 zaplanowana jest Msza św. w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła pod przewodnictwem rektora Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, ks. dr. Kacpra Radzkiego. Po Eucharystii spotkanie będzie kontynuowane w salkach. Będą świadectwa po letnich turnusach rekolekcyjnych, ale zaplanowana jest również konferencja oraz ogłoszenia w sprawach organizacyjnych. W czasie trwania spotkania dzieci będą miały swoje zajęcia pod opieką sióstr i wolontariuszy.

- Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich świeckich. Mamy w naszej wspólnocie całe rodziny, również młode małżeństwa z małymi dziećmi, ale zachęcamy do przybycia także osoby indywidualne - jeszcze lub już samotne, ale też takie, które chciałyby przeżywać swoją wiarę w rodzinie, ale z różnych względów nie jest to możliwe. Nasza propozycja jest skierowana do wszystkich, którzy chcieliby poznać wspólnotę Uczniów Krzyża - dodaje. s. Stefania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy