Nowy numer 48/2021 Archiwum

"Męski" Różaniec z misją

W najbliższy czwartek, 21 października, Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu na wspólną modlitwę różańcową.

Modlitwa różańcowa jest bardzo ważna dla każdego członka naszej wspólnoty. Mamy też pewność, że podobne przywiązanie do Różańca ma wielu panów, którzy nawet nas nie znają. Chcemy zaprosić więc wszystkich mężczyzn do połączenia duchowych sił - mówi Michał Bartoszko, Wielki Rycerz Rady 16105 św. Michała Archanioła we Wrocławiu.

Podkreśla przy tym, że panowie będą polecać szczególnie Polaków mieszkających na niegdysiejszych Kresach Wschodnich. - Włączamy się nie tylko w modlitwę za nich, ale również drobną pomoc materialną. Naszym celem jest zbiórka różańców i nowych lub używanych książek o różnej tematyce: bajki i legendy polskie, związane z historią Polski, a także dzieła polskiej literatury, beletrystyka polskich autorów, polskie komiksy oraz książki religijne i modlitewniki. Przekazane nam rzeczy zostaną wysłane do parafii, szkół i organizacji polonijnych na Wschodzie. Nasza zbiórka trwa do 5 listopada - dodaje.

Spotkanie modlitewne z możliwością złożenia swoich darów odbędzie się 21 października w kościele parafialnym pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu (ul. Borowska 174). Różaniec rozpocznie się o 18.00, a po nim Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama