Odbędzie się w poniedziałek 25 października. Publiczność będzie wędrowała przez poszczególne miejsca kultu, wysłuchując koncertów, począwszy od katedry prawosławnej (o 18.00), po kościół Opatrzności Bożej (o 20.00).
Uczestnicy muzycznego wydarzenia będą mieli okazję do wysłuchania muzyki charakterystycznej dla każdego z czterech wyznań. Przed publicznością zaprezentują się trzy znakomite wrocławskie chóry: Chór Wrocławskich Cerkwi pod dyrekcją ks. prot. Grzegorza Cebulskiego w repertuarze cerkiewnym, Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją Piotra Karpety w repertuarze katolickim i ewangelickim oraz Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka w repertuarze synagogalnym.
Chór Wrocławskich Cerkwi, grupa śpiewaków z prawosławnej katedry Narodzenia NMP i chóru OKTOICH działającego przy cerkwi Świętych Cyryla i Metodego, gromadzi wykonawców amatorów i profesjonalistów. Według potrzeby liturgicznej lub koncertowej chórem prowadzą ks. Grzegorz Cebulski, dyrygent chóru Oktoich, i dr. Piotr Kuropka, dyrygent chóru katedralnego. W repertuarze zespołu znajdą się utwory monodyczne – śpiew jednogłosowy tradycji słowiańskiej, hymny, polifonia cerkiewna XVIII-XIX w. oraz przykłady współczesnych kompozycji.
Wrocławski chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses został założony przez Edmunda Kajdasza w 1966 roku. Od 1991 r. dyrygentem jest Piotr Karpeta. Członkowie chóru współpracują z innymi zespołami w Polsce i za granicą, a także występują jako soliści. Repertuar zespołu, liczący ponad tysiąc pozycji, obejmuje całą muzykę Europy od średniowiecza po muzykę współczesną. Zespół dał już ponad 2,5 tys. koncertów, dokonał ponad 100 nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (ponad 40 płyt), występował na licznych festiwalach (m.in. 36 razy na festiwalu Wratislavia Cantans). Odwiedził większość krajów europejskich, a także Izrael, Turcję, Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i Meksyk.
Chór Synagogi pod Białym Bocianem powstał w kwietniu 1996 r. z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Zespół występuje regularnie w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych festiwalach, m.in.: Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Wratislavia Cantans, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Gaude Mater w Częstochowie, Muzycznym Festiwalu w Łańcucie. Uczestniczył w obchodach rocznicy Nocy Kryształowej w Hanowerze, Brunszwiku, Berlinie, Hamburgu i Görlitz. Wykonywał koncerty z najsłynniejszymi kantorami świata. Jest jedynym chórem synagogalnym w Polsce. Śpiewa utwory kompozytorów żydowskich, głównie muzykę synagogalną.
Wstęp wolny.
Wieczór odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Koncert został dofinansowany z pieniędzy Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i gminy Wrocław.