Nowy numer 48/2021 Archiwum

Wieczór Uwielbienia w parafii pw. św. Mikołaja w Brzegu

Brzeska parafia zaprasza na modlitewny czas już w sobotę 23 października. - Nasza codzienność sprawia, że bardzo często gdzieś pędzimy, a tu, podczas Wieczoru Uwielbienia, w centrum będzie tylko i wyłącznie Bóg - zapowiada ks. Daniel Solarz.

Wieczór uwielbienia rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Po niej nastąpi Msza Święta o godzinie 18, a później adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić trochę czasu na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Kulminacją jest zawsze Eucharystia. Po niej trwamy na adoracji, śpiewając pieśni uwielbienia Boga. Nasza codzienność sprawia, że bardzo często gdzieś pędzimy, a tu, podczas Wieczoru Uwielbienia, nawet nie trzeba się wysilać, by dostrzec, że w centrum jest tylko i wyłącznie Bóg. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie jest cały czas na ołtarzu. W kościele zostaną zgaszone wszystkie światła oprócz tych, które wskazują na Niego. Będziemy wysławiać Jezusa, prosić Go i dziękować Mu - zapowiada ks. Daniel Solarz z parafii pw. św. Mikołaja w Brzegu.

Jego zdaniem taka forma sprzyja rozwijaniu relacji z Bogiem i proponując ją wierni z Brzegu chcą stworzyć przestrzeń do jak najgłębszego przeżywania obecności Boga w Najświętszym Sakramencie.

Wieczory odbywają się raz w miesiącu, a oprawę muzyczna prowadzi młodzież akademicka z Wrocławia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama