Nowy numer 48/2021 Archiwum

W Oławie szykują wielki wieczór ze świętymi

W parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w obecności relikwii kilkudziesięciu świętych odbędzie się niecodzienna modlitwa.

Wydarzenie rozpocznie się 31 października o godzinie 19.15 Mszą świętą. Po niej o godzinie 20 zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie.

Będzie także procesja z relikwiami, pochodniami i Panem Jezusem w monstrancji oraz zostaną wygłoszone świadectwa o świętych.

Wszyscy wierni mogą wziąć udział w modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie od zła.

Rozbudowane nabożeństwo przypomina jednocześnie o 5. rocznicy oławskich uwielbień, które dokładnie 31 października 2016 roku zapoczątkował w tej parafii ówczesny wikariusz ks. Piotr Rozpędowski. Będzie on także gościem podczas najbliższego wydarzenia. Ma wygłosić konferencję dialogowaną z ks. Adamem Bilskim, obecnym wikariuszem. 

- Chcemy głośno o tym mówić, że świętość nie jest propozycją "premium", na którą mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. To oferta Boża dla każdego z nas. I w zasięgu każdego z nas. Bardzo indywidualna, wręcz skrojona na miarę - mówi ks. Adam Bilski.

Jak dodaje, wie z rozmów z parafianami, że ludzie są spragnieni modlitwy uwielbieniowej przed Najświętszym Sakramentem, takiej formy wyrażania swojej czci dla Boga.

- I my jako kapłani też się tą formą wzbogacamy, więc nabożeństwo spełnia pragnienie modlitwy naszej parafii - oświadcza ks. Bilski i zaprasza 31 października do Oławy.

Podczas ostatniego Wieczoru Uwielbienia, tym razem ze św. Szarbelem, który odbył się 17 października, kościół był wypełniony wiernymi. Przyszedł nawet Libańczyk o imieniu Szarbel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama