Nowy numer 17/2024 Archiwum

11 listopada - karaoke, zlot klasycznych pojazdów i spacer na medal

Oprócz oficjalnych obchodów państwowych we Wrocławiu można świętować 103. rocznicę odzyskania niepodległości w bardzo różnorodny sposób. Znajdzie się coś dla miłośników motoryzacji, teatru, czy tańca.

Święto Niepodległości to okazja do okazywania patriotyzmu w różnorodny sposób, ale to też możliwość spotkania, integracji i budowania silnej tkanki społecznej narodu.

W stolicy Dolnego Śląska odbywa się kilka różnorodnych imprez, które nawiązują do 11 listopada 1918. Przedstawiamy i zapraszamy na kilka z nich.

  • Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia (11-14 listopada) 

    W planach m.in. gry rodzinne, warsztaty plastyczne, warsztaty sitodruku, przejazd zabytkowym autobusem "Ogórkiem", spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książki dla dzieci "Ogóras. Ale jazda!", bajkowy poranek dla dzieci. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
  • IV Niepodległościowe Spotkanie Klasycznych Pojazdów 2021 (11 listopada)

    Auto Moto Klub Wrocławski zaprasza wszystkich posiadaczy i fanów klasycznych pojazdów do udziału w tradycyjnym już spotkaniu, które odbędzie się dnia 11 listopada w godzinach 11:00 - 14:00 na placu przed Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej.

  • "Pamiętnik Bohatera" - spektakl teatralny (7-9 listopada)

    Na strychu wśród rupieci znaleziono, zapisane odręcznym pismem stare zeszyty, nigdy wcześniej nie opublikowane dzienniki Ignacego Marszałkiewicza. Z ich fragmentów powstał spektakl, który będzie miał charakter teatru faktu ubranego w lekką formę spotkania poetycko-muzycznego, bez zadęcia, patosu.

    Minimalistycznie surowa, ale urzekająca wizualnie, tanecznie i muzycznie, opowiedziana piękną polszczyzną forma "Pamiętnika Bohatera " jest atrakcyjna i dostępna dla widzów w każdym wieku. Barwna, pełna niesamowitych zwrotów akcji historia naszego rodaka, zwłaszcza jego miłość do ojczyzny, skromność i zarazem stanowczość w ukazywaniu polskości wydobędzie i wzmocni patriotyczny potencjał w nas samych. Scenariusz, reżyseria: Ewa Staroń (adaptacja tekstu Ignacego Marszałkiewicza). Realizacja: Niezależna Manufaktura Taneczna

    Spektakle premierowe:  7 listopada o 19.00 do CAL ze sceną Teatru na Bruku, Pszczelarska 7. 9 listopada o 19.00 do Ośrodka Działań Artystycznych Firlej, Grabiszyńska 56. Na wydarzenia wstęp wolny. Informacje i rezerwacje miejsc: cia@cia.wroclaw.pl 666533665

  • Patriotyczne karaoke i koncert (9 listopada)

    Koncert zespołu "Wciąż Młodzi", w czasie którego będzie można posłuchać piosenek patriotycznych. A zaraz po nim... niepowtarzalna okazja dla tych, którzy się zgłoszą, żeby także wystąpić na scenie i z akompaniamentem pianina zaśpiewać jedną ze znanych i lubianych wojennych piosenek!  Koncert odbędzie się 9 listopada o 18 w budynku Centrum Twórczości w kamienicy przy ulicy Kuźniczej 29A, na dużej scenie (I piętro) Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Dlatego organizatorzy proszą o mailowe zgłoszenia w celu rezerwacji miejsca na adres: koordynator@centrumtworczosci.pl.

  • Ognisko Niepodległościowe (11 listopada)

    Wrocławski Klub Ojca zaprasza do rodzinnego świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspaniała okazja do przekazania dzieciom unikatowej wartości jaką jest miłość do naszej ojczyzny i pamięć o wszystkich, którzy ją dotąd budowali. W czwartek, 11 listopada 2021 w godz. 17:00 - 20:00 odbędzie się ognisko nad stawem w Wilczycach, ul. Sportowa (MAPA). Kosz wynosi 5 zł od osoby (opłata grzecznościowa za wynajem sprzętu i zakup materiałów). Zapisy TUTAJ.
     

  • III edycja WrocWalk Marathon (11 listopada)
     

    Wszyscy chętni będą mieli możliwość odwiedzić poprzez spacer miejsca nie zawsze dostępne na co dzień, skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w wyjątkowych, patriotycznych atrakcjach. Do wyboru są trzy różne, tematyczne trasy: Wrocławskie Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa (najdłuższa) oraz Trasa Rodzinna. W ramach pierwszej uczestnicy odwiedzą między innymi Muzeum Pana Tadeusza, Pałac Królewski, Arsenał Miejski, Wieżę Matematyczną, katedrę Grekokatolicką św. Wincentego i św. Jakuba, Klasztor Bonifratrów czy kościół Opatrzności Bożej.

    Poza trasami, przewidziano także specjalne atrakcje - patriotyczne inscenizacje historyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen i wystawy oraz akcje edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej. Zapisy prowadzone są TUTAJ. Limit uczestników podniesiono do 1918 osób. Koszt pakietu startowego (mapy, szalika w biało-czerwonych barwach i opaski na ramię) to 20 zł od osoby. W wydarzeniu nie obowiązuje limit wiekowy, można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy