Nowy numer 4/2023 Archiwum

Nasi na XVIII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży

Przedstawiciele wrocławskiego Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży wraz z ks. Mariuszem Sobkowiakiem uczestniczyli w ogólnopolskim spotkaniu w pokamedulskim klasztorze w Wigrach w diecezji ełckiej.

Krajowe forum odbywało się od 5 do 7 listopada i uczestniczyli w nim przedstawiciele 36 diecezji - diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z młodymi ludźmi.

Pochylali się nad takimi tematami jak duszpasterstwo młodzieży w Polsce, budowanie wspólnot i relacji, skuteczność docierania z Dobrą Nowiną oraz Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku.

- To bardzo dobra okazja do wymiany doświadczeń między duszpasterzami i młodzieżą, którzy na co dzień działają w różnych miejscach, ale w tym samym celu - mówi ks. Mariusz Sobkowiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej.

Wraz z nim w spotkaniu uczestniczyła młodzież z naszej archidiecezji: Zosia Michałek, Karolina Olech i Marcin Krawczak (alumn wrocławskiego seminarium).

Zebrani w Wigrach wzięli udział w warsztatach mających pobudzić działania ewangelizacyjne: „Ewangelizacja dziś – jak skutecznie docierać z Dobrą Nowiną”, które prowadzą Anna Słopiecka, ekspert ds. kreowania wizerunku i promocji marki, oraz Marta Łysek, dziennikarka i teolog, pisarka i blogerka.

- Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, które spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 18 przy ul. Katedralnej 4. Tam też można dowiedzieć się więcej o Światowych Dniach Młodzieży, które przed nami - dodaje ks. Sobkowiak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy