Nowy numer 31/2022 Archiwum

Powalcz o cenne nagrody

Wciąż czekamy na zgłoszenia do organizowanego przez Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco" i naszą redakcję konkursu literackiego.

Konkurs „My Polacy, my Dolnoślązacy” o Laur Złotego Pióra jest skierowany do uczniów szkół średnich, techników, szkół branżowych oraz VIII klas szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

Zadaniem uczestników jest napisanie pracy w dowolnej formie (z wyjątkiem poezji) na jeden z dwóch tematów (zobacz poniżej). Prace konkursowe o objętości do dwóch stron formatu A4, w formacie doc. lub docx., należy przesłać wraz z uzupełnionym zgłoszeniem do 15 listopada korzystając z formularza zamieszczonego na stronie www.zlote-pioro.pl. Tam również znajduje się regulamin konkursu.

Spośród nadesłanych prac jury wyłoni 30, których autorzy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Dla zwycięzców (1, 2 i 3 miejsce) przewidziano cenne nagrody, m.in. laptop, tablet, aparat fotograficzny. Rozstrzygnięcie nastąpi 2 grudnia podczas uroczystej gali.

Tematy:

1. „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. (św. Jan Paweł II). Patrząc na dzisiejszy świat, jak go widzisz za 10-100 lat? Jaka będzie Polska?

2. Jak twierdzi Olga Tokarczuk: „Coś co się wydarza, a nie zostanie opowiedziane, przestaje istnieć i umiera”. Historia, którą chcesz „ocalić od zapomnienia” i przekazać ją innym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama