Nowy numer 48/2021 Archiwum

Boże Narodzenie w pudełku po butach

Prawie każdy z nas ma w domu puste pudełko po butach. Teraz można je po prostu wypełnić i przekazać potrzebującemu. To prosty gest, który dla drugiego może znaczyć bardzo dużo.

Każdy chętny może przygotować paczkę świąteczną dla jednego podopiecznych fundacji: bezdomnego, bezrobotnego, osoby starszej, członka rodziny wielodzietnej.

- Chcemy, by oni także poczuli magię świąt dzięki dobremu sercu drugiego człowieka i zostali obdarowani niespodzianką. Prezent powinien zmieścić się w pudełku po butach. Najbardziej potrzebne są artykuły na zimę, czyli skarpetki, rękawiczki, czapki. Może być coś ze środków higieny, np. mydło, pasta do zębów, szczoteczki, krem do golenia, a także artykuły spożywcze - konserwy, kawa herbata, coś słodkiego - wymienia br. Rafał Gorzołka OFM z Fundacji "Antoni".

Podkreśla, że chodzi o rzeczy nieużywane. Na pudełku należy napisać, dla kogo przeznaczona jest paczka, czyli płeć oraz wiek lub rozmiar ubrań czy butów.

Dary można przekazywać do 14 grudnia na furtę klasztoru ojców franciszkanów przy al. Kasprowicza 26 (Karłowice) we Wrocławiu.

- W tym roku nie odbędzie się wspólna wigilia dla wszystkich ubogich, samotnych i bezdomnych, ale będą przygotowane świąteczne paczki żywnościowe oraz rozdawane prezenty. Każda paczka to wyraz pamięci o drugim człowieku. Zachęcam wszystkich do pomnażania dobra! - dodaje br. Rafał.

Apeluje, by do prezentu dołączyć kartkę z życzeniami, która nadaje wyjątkowości prezentowi.

Cała akcja jest już znana nie tylko we Wrocławiu, ale i poza nim. Paczki przysyłali pocztą mieszkańcy innych miast, np. Łodzi czy Poznania. W 2019 r. zebrano ponad 1200 prezentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama