Nowy numer 3/2022 Archiwum

Watykan bez tajemnic

Dla Magdaleny Wolińskiej-Riedi życie za Spiżową Bramą nie ma tajemnic. Watykańska korespondentka TVP spotkała się dziś z młodzieżą dolnośląskich szkół i dzieliła się faktami ze swojego osobistego i dziennikarskiego życia. Kolejne spotkanie - otwarte dla wszystkich - wieczorem.

Magdalena Wolińska-Riedi przyznała, że po raz pierwszy w życiu jest we Wrocławiu. Do Polski przyjechała natomiast na kilkadziesiąt godzin, by podczas kilku spotkań autorskich promować swoją najnowsza książkę pt. "Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży".

Uczestnicy spotkania w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego dowiedzieli się m.in o osobistym wątku z życia dziennikarki - o tym jak poznała swojego męża, który jest gwardzistą szwajcarskim, oraz o tym, jak wygląda życie mieszkańców Watykanu. Tłumaczyła też kulisy swojej pracy dla TVP. Zaznaczyła, że jako korespondentka przygotowuje relacje telewizyjne nie tylko z terenu Włoch, ale również z całego basenu Morza Śródziemnego, co wiąże się z wieloma podróżami.

W dalszej części prowadzonej przez redaktor Radia Rodzina Patrycję Jenczmionkę-Błędowską rozmowy, mówiła m.in. o kulisach przygotowania wizyt papieskich w różnych częściach świata oraz o swoim uczestnictwie w pielgrzymkach kolejnych papieży.

Na zakończenie M. Wolińska-Riedi podpisywała książki swojego autorstwa.

Kolejne i zarazem ostatnie spotkanie z dziennikarką będzie miało miejsce jeszcze dziś, w piątek, 26 listopada o 19.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na pl. Katedralnym 1a.

Więcej informacji na Facebooku.

Organizatorem spotkania jest Papieski Wydział Teologiczny i Katolickie Radio Rodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy