Nowy numer 39/2022 Archiwum

Pasterka na szczycie Ślęży z metropolitą wrocławskim

Zapraszamy na Mszę świętą 24 grudnia o godzinie 24 na szczycie Ślęży. Eucharystię w kościele pw. Nawiedzenia NMP w najwyższym punkcie archidiecezji wrocławskiej będzie sprawował abp. Józef Kupny.

Msza święta pasterska sprawowana przez arcybiskupa wrocławskiego w tym miejscu ma wymiar przede wszystkim duchowy i modlitewny, ale także symboliczny. Masyw Ślęży nierozłącznie wpisuje się w historię Dolnego Śląska, jest ważnym punktem turystycznym w regionie, a od kilku lat także miejscem pielgrzymowania.

Dzięki staraniom abp. Józefa Kupnego i ks. prał. Ryszarda Staszaka, proboszcza z parafii Sulistrowice, zabytkowy kościółek został ocalony od dewastacji i kompletnego zniszczenia. Przywrócono sakralny charakter tego miejsca oraz jego dawny blask. Metropolita wrocławski rekonsekrował odrestaurowaną świątynię w 2015 roku. Od tamtego czasu to miejsce przyciąga wiernych i turystów, którzy modlą się na szczycie Ślęży w zabytkowych murach.

Dlatego też ta Msza święta w noc Bożego Narodzenia ma wymiar symboliczny. Modlitwa kieruje nas ku prawdzie narodzenia Mesjasza, a historia i szczególnie ostatnie losy kościółka naszczycie pokazują, że działanie Boga na ziemi odbywa się także przez troskę ludzi o Dom Boży i o Kościół.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia w tym niezwykłym miejscu i w górskim klimacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy