Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wrocławski Orszak Trzech Króli w zmienionej formule

6 stycznia 2022 roku po raz kolejny świętować będziemy Objawienie Pańskie. Po rocznej przerwie wyruszy wrocławski Orszak Trzech Króli. Będzie on miał jednak inną formułę oraz nową trasę.

Zmiany, które wymusiła pandemia, szczęśliwie nie zmienią najważniejszego: radości z narodzin Bożej Dzieciny.  Dlatego ze śpiewem kolęd pochód przejdzie na wrocławski rynek.

To będzie szczególny Orszak Trzech Króli. Zmieniona - skrócona - została trasa orszaku, który w tym roku wyruszy sprzed kościoła uniwersyteckiego i ulicą Kuźniczą przejdzie na rynek. Rozpoczęcie planowane jest w samo południe (tuż po mszy świętej o 11.00). Tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony. Ze względu na ograniczoną liczebność do kolumny orszakowej zaproszone są zapisane osoby (będzie uruchomiony specjalny formularz zapisów - szczegóły wkrótce na www.facebook.com/OrszakTrzechKróliweWrocławiu).

Najważniejszym momentem będzie oczywiście pokłon Trzech Króli - na rynku, na Placu Gołębim (przy choince), gdzie zostanie ustawiona symboliczna stajenka, w której czekać będzie Święta Rodzina. - Niestety nie możemy w tym roku zaprosić wrocławian na wspólny koncert kolęd po Orszaku, ale mocno wierzymy, że za rok wrócimy do naszej stałej, wspólnotowej formuły tak ważnej dla społeczności naszego miasta - wyjaśnia Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy wydarzenia i dodaje: - Mimo pandemii pragniemy pokazać naszą radość, która choć wizualnie będzie miała skromniejszy wymiar, to w sercach na pewno jej nie zabraknie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama