Nowy numer 32/2022 Archiwum

Chcesz wejść w Nowy Rok w klimacie modlitwy? Oto kilka propozycji

Jeśli chcesz rozpocząć 2022 rok przy Tym, który jest Władcą Czasu, dziękując Mu za minione miesiące i powierzając Nowy Rok, masz wiele możliwości. Oto niektóre z nich.

 • Katedra wrocławska. W piątek, 31 grudnia, Msza św. na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o 18.30. Po niej rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne z uroczystym Te Deum i adoracja do 24.00. O północy zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku. Duszpasterze katedralni przypominają, że za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
   
 • Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu (ul. św. Antoniego). W piątek 31 grudnia nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne odbędzie się o 17.30, po nim zostanie odprawiona Msza św. o 18.00. Od 22.00 będzie trwać dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu; o północy zostanie odprawiona Noworoczna Pasterka.
   
 • Parafia pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. W piątek o 17.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, a po niej rozpocznie się nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. O 24.00 można wziąć udział w Eucharystii rozpoczynającej Nowy Rok.
   
 • Kościół pw. Nawiedzenia NMP na szczycie Ślęży. 31 grudnia o 22.00 zostanie odprawiona Msza św. Po niej przewidziany jest ciepły posiłek, koncert kolęd oraz wspólne powitanie Nowego Roku.
   
 • Parafia pw. NMP Bolesnej przy ul. Tatarakowej we Wrocławiu. W piątek 31 grudnia o 18.00 odprawiona zostanie Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku. Wspólnota „On jest” zaprasza na wspólną modlitwę dziękczynienia i uwielbienia za miniony rok i na powitanie Nowego Roku o 23.30.
   
 • Parafia pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu. 31 grudnia wyjątkowo o 17.00 odprawiona zostanie wieczorna Msza św., a po niej rozpocznie się. nabożeństwo dziękczynno-błagalne za miniony rok. Dodatkowo duszpasterze zapraszają na Mszę św. o północy, na rozpoczęcie Nowego Roku 2022 ze Wspólnotą Wawrzyny Plus.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama