Nowy numer 4/2023 Archiwum

Na studnię w Sudanie

Żórawina znów organizuje pomoc najuboższym. Trwa zbiórka na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym. Organizuje ją we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie. Akcję mogą wesprzeć uczestnicy Orszaku Trzech Króli.

Orszak rozpocznie się w Żórawinie 6 stycznia o 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Tym razem pochód z Trzema Mędrcami będzie okazją nie tylko do zamanifestowania swojej wiary, głębszego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia i integracji. Cel jest szczytny, a jego realizacja pozwoli na poprawę jakości życia wielu ludzi.

Wybudowanie studni w Sudanie Południowym umożliwi dostęp do czystej wody nawet dla tysiąca osób. To znacznie ułatwi walkę z głodem i chorobami, a także uprawę ziemi. Konsekwencją będzie też mniejsza umieralność niemowląt

Studnia powstanie w wiosce Pogwic na terenie parafii Yirol. W miejscowości znajduje się ponad 60 domostw, a w każdym z nich mieszka ok. 10 osób. Rodziny zajmują się uprawą ziemi i hodowlą zwierząt domowych: krów, kóz, baranów i kur. Ludzie uprawiają milet, sorgo, orzeszki ziemne i kukurydzę. Do najbliższej studni, czyli czystej wody ludzie mają kilka kilometrów. Na ten moment do celów spożywczych, ale również do gotowania i prania używana jest deszczówka, której zwłaszcza w porze suchej brakuje.

Więcej informacji na stronie parafialnej www.zorawina.org.

Na studnię w Sudanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy